Dve najrýchlejšie autá proti sebe. Tesla Model S Plaid dostala od Rimacu Nevera nakladačku

1298
Zdroj: Tesla / Rimac

Rýchlejšie sériové autá nenájdete. Obe zrýchlia na stovku pod dve sekundy.

Jedno sa tvári ako luxusný sedan, druhé ako hyperšport. Faktom je, že hyper sú obe. Model S Plaid od Tesly je na trhu len krátko a v špeciálnom režime je schopný z rýchliť podľa oficiálnych údajov z 0 na 100 km/h za neuveriteľných 1,98 sekundy. Má pohon všetkých kolies a jeho elektromotory poskytujú až 1020 koní. Na jedno nabitie prejde viac ako 600 kilometrov, čo je údaj porovnateľný s autami so spaľovacím motorom.

Zdroj: Tesla
Zdroj: Tesla

Na druhej strane dráhy sa nachádza Rimac Nevera. Nováčik, ktorému ešte tečie mlieko po brade. Z brány chorvátskej automobilky vyšlo dovedna len niekoľko desiatok áut a hyperšport Nevera tiež nebude zaradený do masovej produkcie. Na druhej strane, je oficiálne homologizované, a tak je so zrýchlením na stovku za 1,85 sekundy najrýchlejším sériovým autom sveta. Má až 1914 koní a ručička tachometra sa zastaví na rýchlosti 412 km/h.

Zdroj: Rimac
Zdroj: Rimac

Takmer dvojásobný výkon, no rozdiel v zrýchlení iba niekoľko stotín. Víťaz pretekov je jasný už od začiatku. Fascinujúce však je, o koľko dopredu sa Nevera dostala.