VIDEO: 457 km/h po verejnej komunikácii. Koenigsegg Agera RS pochoval sedemročný rekord Bugatti

3253

Sériovo vyrábané vozidlo, profesionálny jazdec a priemerná rýchlosť 444,6 km/h. Zdá sa, že platené voľno inžinierov z Bugatti sa práve skončilo.

Už neraz sme sa mali možnosť presvedčiť, že aj v tých najvyšších automobilových kruhoch stále vládne súťaživosť a snaha posúvať rekordy.

Doporučujeme: Polícia v USA má novú zbraň. Zabráni vzrušujúcim naháňačkám

Najnovšie nás o tom presviedča video, v ktorom profesionálny jazdec Koenigseggu, Nikas Lilja, prekonáva svetový rekord vo vozidle Agera RS.

Video bolo natočené v americkej Nevade, na ceste medzi mestami Las Vegas a Pharump. Profesionálny jazdec Nikas Lilja za volantom Koenigseggu Agera RS absolvoval dve jazdy, pričom počas prvej vozidlo dosiahlo rýchlosť 437,7 km/h a počas druhej jazdy ručička tachometra ukázala neuveriteľných 457,5 km/h.

Rekord pojde aj ku Guinessovi

S priemernou rýchlosťou 444,6 km/h tak Agera RS porazila rekord Bugatti z roku 2010, kedy sa podarilo s modelom Veyron Super Sport dosiahnuť priemernú rýchlosť 431 km/h.

Doporučujeme:
Koenigsegg prekonal Bugatti! V disciplíne „0-400-0“ je rýchlejší

Rekord sa v blízkej dobe zapíše do Guinessovej knihy rekordov, no otázkou je na ako dlho. Už čoskoro totiž o víťazstvo v tejto disciplíne zabojuje aj Hennessey s modelom Venom F5 či porazené Bugatti s modelom Chiron.