V skúšobnom areáli Balocco sa nový model Alfa Romeo Milano prebúdza k životu

641

V testovacom areáli Balocco finišujú

Záverečné testy modelu Alfa Romeo Milano, novéhošportového automobilu koncipovaného a navrhnutého v Alfa Romeo Centro Stile. Svetová premiéra modelu Milano bude 10. apríla v Miláne a podujatie bude naživo streamované. Posledné dolaďovanie nového modelu Milano prebieha pod odborným vedením tímu talianskych inžinierov, ktorý zohral
hlavnú rolu pri predchádzajúcich výnimočných projektoch značky Alfa Romeo.

Záverečné testy prebiehajú v skúšobnom areáli Balocco koncernu Stellantis.

Skúšobný areál so svojimi 27 traťami s rozličným charakterom a povrchom poskytuje
ideálne podmienky na testovanie a overovanie jazdnej dynamiky a komfortu nového modelu, vytýčených konštruktérmi Alfa Romeo.

Testovací tím, sa podieľa na overovaní a detailnom vyladení.

Testovací tím, ktorý vedie Domenico Bagnasco, sa podieľa na overovaní a detailnom vyladení jazdných vlastností, ktoré musia zodpovedať výnimočne dynamickému charakteru značky Alfa Romeo. Tím sa sústredil na dosiahnutie vynikajúcej dynamiky špecifickým vyladením podvozka – geometrie, pruženia a tlmičov koncernovej platformy, ktorú využíva konštrukcia vozidla. Spolu s bezprostredným a presným riadením umožňuje rýchle prejazdy zákrutami s vysokou úrovňou priľnavosti.

Celý projekt vedie Stefano Cereda

Známa kapacita vývoja Alfa Romeo. V minulosti viedol vývoj naftových motorov pre projekt Giorgio (Giulia a Stelvio), ktorý svojou komplexnosťou a výnimočnosťou patrí k najvýznamnejším produktom vývoja značky Alfa Romeo posledných desaťročí. Technický vývoj modelu Milano vedie Luigi Domenichelli, vysoko skúsený taliansky inžinier, ktorého  úlohou je integrovať a overiť všetky subsystémy vozidla z hľadiska výkonu, životnosti a komfortu. Ambiciózne ciele v oblasti konštrukcie sú zamerané na dosiahnutie charakteristických jazdných vlastností Alfa Romeo a špičkovej ergonómie v rámci triedy, založenej na vynikajúcom a  sofistikovanom užívateľskom rozhraní človek-stroj.