Alfa Romeo Milano mení názov na Alfa Romeo Junior

355

Počas jedného z najdôležitejších týždňov pre budúcnosť značky Alfa Romeo talianska vláda oficiálne oznámila, že použitie mena „Milano“ – ktoré značka vybrala pre svoj nedávno predstavený nový, kompaktný športový automobil – je zákonom zakázané.

Meno „Milano“ favorizované verejnosťou, bolo zvolené ako hold mestu, v ktorom sa v roku 1910 začala písať história značky. Nebolo to prvý raz, čo značka Alfa Romeo požiadala verejnosť o návrh pomenovania modelu. Po prvý raz to bolo v roku 1966 kedy pre Spider 1600 verejnosť vybrala meno Duetto.

Napriek tomu, že Alfa Romeo verí, že meno spĺňa všetky zákonné požiadavky a že existujú
dôležitejšie problémy ako meno nového auta, rozhodla sa zmeniť meno z „Milano“ na
„Alfa Romeo Junior“ v duchu podpory vzájomného porozumenia.

Alfa Romeo ďakuje verejnosti za pozitívnu odozvu, talianskej predajnej sieti za ich podporu, novinárom za obrovskú pozornosť venovanú novému modelu a vláde za bezplatnú publicitu, ktorú priniesla táto diskusia. 

Vďaka jedinečnému príbehu a nekonečnému zoznamu mien na výber, dodatočná zmena
mena nepredstavovala problém. Bolo potešením prejsť si zoznam favorizovaných mien z
návrhov verejnosti, z ktorých jeden bol „Alfa Romeo Junior“.

Pôvod mena „Alfa Romeo Junior“

Po úspechu športovo ladenej limuzíny Giulia a odvodeného kupé Giulia Sprint GT, ktoré navrhol Giorgetto Giugiaro pre štúdio Bertone, sa značka Alfa Romeo usilovala osloviť nových, mladších zákazníkov, ktorí hľadajú exkluzívny automobil bez extrémnych nákladov na kúpu a prevádzku.