Úplne nová Lada Niva príde v roku 2024. Pozrite sa, ako bude vyzerať

20992
Zdroj: Kolesa.ru

Lada Niva je bez najmenších pochybností legendou aj u nás. Legendou, ktorá stále žije, dokonca až v dvoch podobách. Potom, čo sme si prednedávnom povedali o predstavení (staro)novej Nivy Travel, prichádzajú prvé predstavy portálu Kolesa.ru o tom, ako by mohla vyzerať aj jej obnovená retro generácia.

Retro vozidiel je už na trhu toľko, že začíname naberať dojem, že už pomaly ani nie je akú legendu z minulosti “podojiť”.

Zdroj: Kolesa.ru
Zdroj: Kolesa.ru

Defender 2.0.

Niektorým sa splnili sny už pri predstavení plánu Renaultu vyrábať novú, elektrickú päťku (konkrétne mne), aliancia okolo Renaultu však má ešte jeden legendárny model v zálohe – Ladu Niva! V rámci prezentácie Renaulution sa dostalo aj na ňu, konkrétne prostredníctvom tohto dojímavého videa, na ktorého konci môžeme vidieť nákres novéh modelu značky:

Kolegovia z portálu Kolesa.ru dostali celkom jednoduchý nápad z radov tých, ktoré im idú najlepšie. Nakreslili novú Nivu podľa oficiálnych skíc tak, aby nemala ďaleko od sériovej výroby. Dizajnérske výstrelky tak šli bokom a pred vami stojí predstava toho, ako by mohla vyzerať nová Niva síce s priťažlivým denným LED svietením, no zároveň s konvenčnými kľučkami dverí či spätnými zrkadlami.

Zdroj: Kolesa.ru
Zdroj: Kolesa.ru

Vzadu je situácia celkom rozporuplná, pretože jediné, čo nám o zadnej časti nákres prezrádza, sú tri žiabrované prvky na C-stĺpiku. Všetko ostatné je freestylová práca grafika Nikitu, na skutočnosť si podľa automobilky musíme počkať až do roku 2024, keď sa vozidlo postavené na platforme CMF-B oficiálne predstaví. Ale zatiaľ to celkom ujde, nie?