Tesla vytvorila auto, ktorému zrýchlenie trvá menej ako brzdenie

351
Zdroj: Tesla

Model S Plaid je jedným z najrýchlejších áut sveta. Dorástol však na svoju rýchlosť?

Dosiahnuť rýchlosť 100 km/h na sériovo vyrábanom aute pod 2 sekundy sa kedysi javilo ako nemožné. Potom však prišla Tesla a všetkým ukázala, že sa to dá. Nebola prvá a ani to nedokáže za štandardných denných podmienok. Ale dôležité je, že to dokáže. A ostatné sa už nikto nepýtal. Až doteraz.

Zdroj: Tesla
Zdroj: Tesla

Zrýchlenie je jedna vec, spomaľovanie druhá. Ak by sme chceli byť veľmi poetickí, jedno aj druhé by malo byť v rovnováhe ako Jin a Jang. Iba tak bude jazda bezpečná. A presne na tento aspekt sa pozreli chalani z YouTube kanála Speed Labs. Dokáže si Tesla Model S Plaid poradiť s vlastnou rýchlosťou?

Podľa chalanov z youtubového kanála je auto až príliš rýchle. Vzhľadom na svoje brzdy a hmotnosť vraj dokáže byť nebezpečné. Auto zvládne s dostatočným nabitím bez väčších problémov zrýchľovať až do 250 km/h. V akcelerácii vo vysokých rýchlostiach je dynamické ako žiadne iné sériové auto, hovoria youtuberi. Tesla Model S Plaid to možno so svojim 1020-koňovým výkonom prehnal. Ale nepovedzte, že by ste si ho nevyskúšali.

Na stovku pod dve sekundy? Nový Rimac Nevera obišiel fyziku

Mrkni naše nové video: