Slovenské cesty budú mať nové dopravné značky. Za 7 miliónov eur

3616
značka AUTOGRÁTIS

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) nakúpi zvislé dopravné značky za takmer 7 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty. Zákazku pre diaľničiarov zabezpečí firma Hakom so sídlom v Martine. Vyplýva to z oznámenia o výsledku súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

Aj keď sa niekomu môže zdať 7 miliónov eur ako obrovský objem peňazí, predpokladaná hodnota bola dokonca o pár desiatok tisíc vyššia. Štát tak oproti odhadom ušetril.

Poctivo vysúťažené

Zákazka zahŕňa dodávku, montáž a demontáž zvislých dopravných značiek, elektromechanických premenných dopravných značiek, príslušenstva, nosičov, dopravných zariadení, konštrukcií s pasívnou bezpečnosťou vrátane dopravy pre diaľnice, rýchlostné cesty a cesty prvej triedy v správe a údržbe NDS.

DIAĽNICA AUTOGRÁTIS
Zdroj: Wikimedia Commons

Diaľničiari predpokladali hodnotu zákazky na 7 miliónov eur bez DPH, napokon ich vyjde o niečo menej, 6 923 047,90 eur bez DPH. Kritériom pre vyhodnotenie ponúk bola cena, pričom zákazka nebude spolufinancovaná z eurofondov. V tendri bola použitá elektronická aukcia.

Zdroj: tasr

NEPREHLIADNITE: