Automobilka MG prekonala milión predaných kusov. Na Slovensku je už mesiac

1597
Zdroj: TS MG

Britská automobilka má veľké plány aj na Slovensku. Tu je ale zatiaľ iba veľmi krátko.

Viac ako milión predaných modelov vo svete nepočítajúc Čínu. Taká je štatistika značky, ktorej globálna stratégia započala v roku 2007 a len v júli tohto roku spustila predaj na Slovensku. Pôvodom britské MG dokonale ukazuje, že na to, aby ste dosahovali predajné čísla, nepotrebujete celý svoj marketing postaviť na Európe. Je však len dobre, že zákazníci si môžu svoje MG vybrať aj u nás. Zatiaľ len v obmedzenom počte.

Zdroj: TS MG
Zdroj: TS MG

Dve SUV pre Slovensko

Mesiac po spustení predaja sa ponuka vozidiel u nás sústredí na modely ZS a EHS. Ak vám to druhé znie ako skratka spojená s EÚ, asi sa hýbete viac v politike a ekonomike ako medzi autami. Tak vedzte, že prvý z modelov je spaľovací kúsok patriaci do segmentu B-SUV s 1,1-litrovým a 1,5-litrovým benzínovým motorom. Nechýba ani verzia EV s dojazdom 440 kilometrov.

MG EHS je plug-in hybridnou verziou modelu HS. Ide o väčšie auto so systémovým výkonom až 190 kilowattov a čisto elektrickým dojazdom 52 kilometrov. K obom modelom poskytuje záruku na 7 rokov alebo 150 000 kilometrov.