Pyramídová hra: Egypt presúva 22 múmií v týchto autofágoch

281
Zdroj: YouTube

Posvätné ostatky menia svoj domov. Presúvajú sa z múzea do múzea na špeciálne upravených automobiloch.

V Egypte neexistuje asi nič svätejšie ako múmie… a mačky. Telesné pozostatky faraónov a kráľovien musia odpočívať v pokoji po koniec vekov. Čo ak ich však treba presunúť z múzea do iného múzea? Nuž, naložiť ich do hrdzavého čierneho mercedesu pohrebnej služby nie je cesta. Pozrite si tie najnepraktickejšie, ale najmajestátnejšie autá na prepravu týchto vladárov. Voláme ich autofágy (he he he).

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Osemnásť kráľov a štyri kráľovné pocestujú z Egyptského múzea pri námestí Tahrir do nového Národného múzea egyptskej civilizácie. Proces presúvania nazvali Faraónov zlatý sprievod.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Aké autá sa skrývali pod maskou autofágu, nie je úplne možné odhaliť. Vzhľadom na to, že sprievod zorganizovala vláda, je pravdepodobné, že ide o niektoré z vojenských vozidiel. Zvonka pripomína autofág lode zo starých egyptských motívov. V samotnom sarkofágu sú pozostatky chránené proti poškodeniu nielen mechanicky, ale aj špeciálnou dusíkovou atmosférou. Rovnako ako zemiakové chipsy. Mňam.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Nové múzeuzm venované egyptskej kultúre otvoria 18. apríla a poslúži ako lákadlo pre turistov akonáhle pandémia zoslabne.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube