Mercedes z roku 1972 prerobili na elektromobil. Má ten najhnusnejší interiér

1551
Zdroj: Youtube

Pokus o moderný interiér v starom aute jednoduche nevyšiel. Nie všetko nové musí byť vždy dobré.

Ak sme sa počas našich internetových výprav za kuriozitami motorizmu niečo naučili, tak rozhodne to, že v Amerike majú úplne iné ponímanie krásy. A rozhodne nemajú zmysel pre zachovanie pôvodného vzhľadu.

Exteriér sa snažili zachovať. Nabíjačka sa nachádza pod tabuľkou EČV. Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Americký youtuber Greg Goes Electric sa rozhodol natáčať videá, v ktorých prerába ikonické autá na elektromobily. Minulý rok sa mu do dielne dostal nádherný starý Mercedes-Benz 280SE z roku 1972. Z predchodcu Triedy S spravil vlastne predchodcu EQS. Škoda len, že pri rekonštrukcii veteránov neplatia rovnako prísne podmienky ako pri starých budovách. Isté je, že oldschoolové EQS už veteránom nenazve nikto.

Problém nie je zvonka. Tam sa snažil vzhľad zachovať. Otázkou len ostáva, prečo to neurobil aj vnútri. Interiér je celý prečalúnený a proti červenej samej o sebe by sme až také veľké výhrady nemali. Ale sedadlá sú úplne iné.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Najväčší srdcový záchvat však milovníci starých áut dostanú po pohľade na palubnú dosku. Volant s vencom úplne inej farby ako všetko ostatné a interiér, ktorý sa snaží tváriť moderne, ale ani to mu nejde. Nehovoriac o digitálnej prístrojovej doske, ktorá pôsobí ako zo superšportu.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Proti gustu žiaden dišputát, hovorí sa. S tým by sme nie vždy súhlasili. Na druhej strane, klobúk dolu pred zručnosťami youtubera.