Jaguar ohlasuje štvorkolku pre F-Type a svoju spoluúčasť na prekonaní pozemného rýchlostného rekordu

118

Jaguar a Bloodhound Project sa stali partnermi. Nie však len tak bezdôvodne, ale ich spoločným cieľom je pokorenie pozemného rekordu, ktorý je v súčasnosti stanovený hodnotou 763,035 míľ za hodinu (1 227,985 km/h). Vytvoril ho Andy Green v stroji menom Thrust SSC v roku 1997.

Títo však nechcú pokoriť len tento rekord, ale aj magickú hranicu 1 000 míľ/h, čo je neuveriteľných 1 609,344 km/h! Použijú na to mašinu Bloodhound Supersonic Car a pilotom bude znovu Andy Green. Túto správu Jaguar neskrížil náhodou s oznámením nového pohonu pre F-Type. F-Type R Coupé AWD im totiž bude pomáhať s komunikáciou s vozidlom Bloodhound SSC.

Jaguar F-Type R Coupé AWD je poháňaný vidlicovým osemvalcom s objemom 5,0 litra. Je prepĺňaný kompresorom a produkuje až 550 konských síl. Vďaka pohonu prednej aj zadnej nápravy dokáže šprintovať z 0-96 km/h za 3,9 s, čo je zlepšenie o 0,1 s oproti zadokolke. Dokáže vyvinúť maximálnu rýchlosť až 300 km/h. K tomu automobilka rozšíri ponuku F-Type zo šiestich na 14 rôznych derivátov.

Všetko sa dozvieme už 19. novembra počas autosalónu v Los Angeles, Kalifornia.

 

To, čo sa dlhšiu dobu šuškalo, je nakoniec pravda. Briti naozaj pripravili pohon všetkých kolies pre model F-Type. Zároveň však budú prítomní pri uskutočňovaní nového rýchlostného rekordu.