TOTO je posledný Jaguar F-Type, zbohom!

356

Ak ste Jaguar F-Type milovali aspoň tak ako my, nastal čas plakať. Britská automobilka totiž definitívne ukončila výrobu tohto športového modelu, nesedí jej do konceptu. Do budúcna sa úplne vzdáva spaľovacích motorov a zamerať sa chce výhradne na SUV a crossovery.

Pokračovateľ tradície, ktorú započal model E-Type sa po prvý raz predstavil v roku 2013 a majiteľa si doposiaľ našlo takmer 90-tisíc kusov. Ten úplne posledný bude uložený v oficiálnej zbierke Jaguar Daimler Heritage Trust v britskom mestečku Gaydon.

Poctivý V8

Mimochodom, posledný Jaguar F-Type je roadster s karosériou vo farbe Giola Green a s interiérom vo farbe Tan Windsor. Pod kapotou má kompresorom preplňovaný 5-litrový motor V8 s výkonom 423 kW (575 k) a najvyšším krútiacim momentom 700 Nm.

Samotná automobilka hovorí, že posledný vyrobený kus má nepriamo odkazovať na Jaguar E-Type Series III z roku 1974, aj keď je pravda, že ten sa mohol pýšiť vidlicovým dvanásťvalcom.

Ešte ale úplne nezúfajte. Úplne posledný kus si už síce kúpiť nemôžete, no Jaguar ešte bude dopredávať jeho identických súrodencov. Otázne je, či sa bude dať kúpiť aj na Slovensku, ale ak áno, tak nie za menej ako 180-tisíc eur.