Jaguar od 2024 už len plne elektrický! Lúči sa limitovanou edíciou!

723
Zdroj: Jaguar

Len pred pár dňami sme informovali o zámeroch značky DS produkovať od roku 2024 už len výlučne vozidlá s elektrickým pohonom. Ďalšou značkou ktorá bude nasledovať tieto kroky je značka Jaguar, ktorá oznámila koniec svojej rady športových áut so spaľovacím motorom s touto exkluzívnou limitovanou edíciou F-Type ZP.

Inšpirovaný dvoma ikonami motoristického športu E-Type zo 60. rokov bude vyrobených len 150 exemplárov. Budú to posledné športové autá so spaľovacím motorom od Jaguaru. Pod ich kapotou nájdeme preplňovaný benzínový V8 s výkonom 575 koní. F-Type ZP má v tejto špeciálnej edícii detaily interiéru a exteriéru vybrané odborníkmi z SV Bespoke.

Zdroj: Jaguar
Zdroj: Jaguar

Tento Jaguar F-Type ZP je k dispozícii v dvoch farebných kombináciách, ktoré obe pripomínajú prvý E-Type „Projekt ZP“, víťazov pretekov, ktorí prišli po uvedení modelu na trh v roku 1961. Hovoríme o Oulton Blue Gloss s koženým interiérom Mars Red a Ebony, alebo Crystal Grey Gloss s dvojfarebným interiérom v námorníckej modrej a Ebony. Okrem toho má ručne maľované obvody karosérie v porcelánovom bielom lesku a obvod mriežky v porcelánovo bielom lesku.

Zdroj: Jaguar
Zdroj: Jaguar

Nechýba žiaden detail, pretože každé vozidlo má exkluzívnu poznávaciu značku SV Bespoke s nápisom „1 zo 150“. Limitovaná edícia je dostupná v karosériách kupé a kabriolet, vždy s výkonom 575 koní a krútiacim momentom 700 Nm s motorom V8.

Zdroj: Jaguar
Zdroj: Jaguar

Motor je prepojený so systémom pohonu všetkých kolies s technológiou Intelligent Driveline Dynamics, so zrýchlením z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy a maximálnou rýchlosťou elektronicky obmedzenou na 300 km/h.