Edícia F-PACE 90TH anniversary edition oslavuje deväť dekád inovácií značky Jaguar

292

Jaguar oslavuje 90 rokov priekopníckeho dizajnu, výkonu a inovácií práve v čase, keď sa blíži k plne elektrickej budúcnosti.

Svoje schopnosti si pripomenie s novou špeciálnou edíciou jedného zo svojich najúspešnejších vozidiel – luxusného výkonného SUV modelu F-PACE. 

Záverečný model F-PACE 90th Anniversary Edition sa vyznačuje decentnými rozdielmi s vonkajšími prvkami R-Dynamic a výberom bezplatných možností, ako sú zatmavené sklá, posuvná panoramatické strecha a technológia 3D Surround Camera pre lepší zážitok klientov a zvýšenie hodnoty tejto edície. 

Vnútri vytvárajú luxusné prostredie športové sedadlá s kontrastným prešívaním a s výraznejšou bočnou oporou, ebenový poťah stropu a hliníkové lišty obloženia interiéru. 

Klienti si môžu vybrať zo špecifikácií S, SE a HSE so širokým výberom pohonných jednotiek vrátane mild- a plug-in hybridných. Plug-in hybrid ponúka dojazd na elektrický pohon až do vzdialenosti 64 km** (WLTP) a možnosť rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom. To znamená dobitie batérie z 0 na 80 % už za 30 minút. 

Vrchol ponuky F-PACE tvorí edícia SVR 575, ktorá oslavuje spaľovací motor s výkonným preplňovaným agregátom V8 s impozantným výkonom, pričom o zodpovedajúci soundtrack sa stará aktívny výfuk s variabilnou klapkou. 

Verzia F-PACE SVR prináša výkon nezabudnuteľného 5,0-litrového preplňovaného motora V8 Jaguar. Model SVR 575 Edition s nárastom výkonu o 18 kW (25 k) na 423 kW (575 k) znamená najvýkonnejšiu verziu modelu F-PACE všetkých čias, pričom poskytuje jedinečnú kombináciu výkonu a vzrušenia. S krútiacim momentom 700 Nm dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 4,0 sekundy.

Edícia SVR 575 je charakteristická jedinečnou karosériou SVR. Má predný nárazník upravený pre vyšší výkon, čierny exteriérový balík s čiernym rámom mriežky chladiča, lamely kapoty a zadný nárazník SVR s čiernymi detailmi.

Vo vnútri nájdete vyhrievané a chladené kožené sedadlá čalúnené materiálmi Suedecloth a Windsor s elektrickým nastavovaním v 14 smeroch pre maximálny komfort. K dispozícii sú aj športové sedadlá čalúnené semianilínovou kožou. Plaketa SVR zdobí volant a originálna hliníková lišta je špecifická len pre modely z edície SVR.

Od roku 2025 sa Jaguar premení na čisto elektrickú luxusnú značku s jedinečnými výraznými vozidlami, ktoré podčiarknu priekopnícke technológie a vizionársky dizajn.