Francúzska značka DS od 2024 už len plne elektrická!

632
DS 3 Crossback E-Tense
Zdroj: DS Automobile

Francúzska luxusná značka patriaca pod Stellantis už pripravuje novú kapitolu svojho pôsobenia. DS už potvrdili, že exkluzívna značka odvodená od Citroënu bude od roku 2024 plne elektrická, pričom upustí aj od spaľovacej a hybridnej verzie. Prvým modelom, ktorý príde, bude DS 4 E-TENSE.

DS si dláždi cestu k najradikálnejšej transformácii vo svojej krátkej histórii nezávislej značky. Prvá  značka od Stellantis, ktorá urobila tento krok, pretože to znamená, že všetky nové modely, ktoré v budúcnosti uvedie na trh, budú 100% elektrické. DS potvrdila, že dve z troch jej najdôležitejších noviniek, ktoré prídu v priebehu roka 2024, sa budú vyrábať v talianskej továrni Melfi. Prvý model však tieto továrne neopustí, ale urobí tak z továrne Opel v nemeckom Russelheime, kde sa DS 4 vyrába.

DS 4
Zdroj: DS Automobile

DS 4 Electric otvorí novú kapitolu

Kompakt francúzskej značky uvedený na trh v polovici roku 2021 už mal pod pažou bezemisnú verziu, ktorú značka plánovala vo svojej ponuke, no ako prvé sa na trh dostali E-308 a Opel Astra Electric.

DS 7 E-Tense
Zdroj: DS Automobile

Nový DS 4 electric si naďalej zachová obchodný názov E-TENSE, ktorý predstavuje všetky verzie vybavené výkonnou elektrifikovanou technológiou, či už ide o plug-in hybrid ako súčasný DS 4 E-TENSE, DS 7 E-TENSE a DS 9 E-TENSE, alebo jediné elektrické vozidlo, ktoré je v súčasnosti dostupné v rade, DS 3 E-TENSE. Od modelov so spaľovacím modelom sú takmer bez rozdielov, s výnimkou diferencovaného zadného nárazníka, ktorý sa zaobíde bez integrovaných lemov výfuku.

DS 7 E-Tense interiér
Zdroj: DS Automobile

Rovnako ako továreň Melfi, nemecká továreň v Russelheime a francúzska továreň v Sochaux získali platformu „STLA Medium“, ktorá debutovala v novom Peugeote E-3008 a ktorá má vysokokapacitnú batériu s kapacitou až 98 kWh a dojazdom viac ako 700 kilometrov. Najbližšie bude debutovať najskôr nový DS 7 a potom DS 5, oba s jedným a dvoma elektromotormi, ktoré zákazníkom ponúknu dôležité technologické zaťaženie, kultivovanosť a výkon.

DS 9 E-Tense
Zdroj: DS Automobile