SEAT oslavuje 40 rokov modelu Ibiza

498

SEAT oslavuje 40. narodeniny modelu Ibiza, najikonickejšieho automobilu značky limitovanou sériou Anniversary Limited Edition.

Model, pomenovaný podľa španielskeho stredomorského ostrova Ibiza, predstavoval bod zlomu v histórii značky a od roku 1984 sa z jeho piatich generácií predalo vyše 6 miliónov exemplárov, čím je najpredávanejším modelom značky.

Ibiza prvej generácie položil základy úspechu značky SEAT

SEAT Ibiza prvej generácie bol prvým modelom úspešnej španielskej značky. Pri vývoji konštruktéri značky SEAT spolupracovali s viacerými zahraničnými partnermi. Giorgetto Giugiaro navrhol dizajn karosérie, firma Karmann dizajn interiéru a spoločnosť Porsche motor.

Od svojho uvedenia sa SEAT Ibiza stal vzorom v segmente malých automobilov

Pričom dláždil cestu k úspechu značky SEAT, ktorá sa vyvinula z lokálnej automobilky vyrábajúcej hlavne pre domáci trh na globálneho automobilového výrobcu. Úspech ikonického modelu Ibiza spôsobil, že v niektorých krajinách ho verejnosť zaregistrovala ešte skôr ako značku samotnú. Značka SEAT má v súčasnosti najlepšiu produktovú paletu vo svojej histórii a je silnejšia ako kedykoľvek predtým.

Špeciálna verzia – Ibiza Anniversary Limited Edition

SEAT Ibiza Anniversary Limited Edition sa začne predávať v prvom štvrťroku 2024. Bude mať nové prvky sériového vybavenia a farby karosérie, ako aj nové disky kolies z ľahkej zliatiny a špecifické dizajnové detaily.

Nové prvky výbavy

Karoséria zvláštneho modelu je lakovaná exkluzívnym sivým farebným odtieňom Graphene Grey a na strednom stĺpiku má laserom vytvorené logo „Anniversary Limited Edition“. Nové 18-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny sú lakované sivým farebným odtieňom Cosmo Grey. V kabíne sú vpredu exkluzívne škrupinové športové sedadlá s integrovanou opierkou hlavy a textilným poťahom, na dverách a stredovej konzole sú obklady s vyhotovením Dark aluminium matt. Na prahoch predných dverí sú dekoračné lišty s laserom vytvoreným logom „Anniversary Limited Edition“.