Inak, Ken Block má nové auto a je to Škoda Fabia R5. Je z nej unesený!

2206

Viete, kto je Ken Block, nie? Dnes už 53-ročný Američan sa stal slávnym pre svoje “Gymkhana” videá – záznamy, pri ktorých sa až atleticky šoférsky prevlieka rôznymi dômyslenými prekážkami, driftami, týpkami s paintballovými zbraňami a inými vecami, čo na kamere vyzerajú dobre.

Doteraz by ste ho vždy stretli vo vozidle značky Ford. Nebola by to úplne náhoda – Block mal podpísanú dlhoročnú zmluvu s divíziou Ford Performance. Takže či už to bol Mustang, Escort RS Cosworth alebo rally Fiesta, vždy to bolo dielom propagácie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ken Block (@kblock43)

Block si vybral Fabiu?!

No, lenže predmetná zmluva skončila s minulým rokom aj na základe toho sa Ken začal obzerať po novom aute. Vybral si na Američana vskutku netradične a teda vozidlo, ktoré sa v Amerike nepredáva a od značky, ktorá na “nový kontinent” nikdy nepáchla. Presne tak, Ken Block si zaobstaral Škodu Fabia v rally verzii R5!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ken Block (@kblock43)

Block popisuje Fabiu ako “beštiu”. Okej, nevedno, či je to aj niečím iným, než jej “sériovým” výkonom obmedzeným asociáciou FIA… No vzhľadom na to, že americké série rally, v ktorých Ken preteká, pod pravidlá FIA nespadajú, to možné je. Fabia má pravdepodobne upravené niektoré komponenty aj pod kapotou, keďže už naoko môžeme pozorovať zmeny na aerodynamických prvkoch karosérie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ken Block (@kblock43)

“Fabia je veľmi podobná Fieste R5, ktorú som nedávno doviedol k celkovému víťazstvu na Rally Barbados – ale zjavne, o niečo lepšia na základe jej historických výsledkov,” povedal k veci Block.

Premiéru si Blockova Fabia odbila na 100 Acre Wood Rally a cieľom nebolo nič menšie, ako prvé celkové miesto. Vďaka dvom defektom však Blockovi vyfúkol víťazstvo Travis Pastrana. Nevadí, času je dosť.

My však uvidíme, čo si z tohto zväzku zoberie česká automobilka. Že by chystala inváziu na trhy USA? Partnerstvo s Kenom Blockom je viac ako solídny propagačný základ!

Mrkni naše nové video: