Škoda Fabia získala prestížnu cenu. Ročne ju získa len percento prihlásených

236
Zdroj: TS Škoda Auto

Obľúbený model českej automobilky získal po rokoch 2008 a 2015 už tretíkrát renomovanú cenu Red Dot Award za mimoriadne vydarený produktový dizajn. Štvrtá generácia modelu Fabia sa tak vyrovnáva ikonickej Octavii. Automobily značky Škoda Auto získali v tejto renomovanej súťaži už sedemnásť ocenení v kategórii produktového dizajnu.

Medzinárodnú porotu zaujal výrazný dizajn, priestrannosť a celkovo atraktívny balíček vlastností modelu Fabia.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Priestrannosť predovšetkým

Štvrtá generácia modelu Škoda Fabia ponúka nielen najväčší priestor v segmente, ale rovnako tak aj emocionálny dizajn a atletické proporcie. Ostro rezané predné svetlomety, ktoré aj v štandardnej výbave využívajú technológiu LED, zasahujú až k maske chladiča Škoda. Rovnako ako zadné LED svetlá majú kryštalické štruktúry odkazujúce na české umenie krištáľového skla. Ďalšiu poctu krajine pôvodu vozidla Fabia nájdete na predných dverách, kde línie karosérie štylizujú charakteristický trojuholník českej vlajky.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Odborná porota súťaže Red Dot Award vo svojom závere zdôraznila: „Exteriér Fabie pôsobí športovým a zároveň sympatickým dojmom. V interiéri prekvapí veľkorysým pocitom priestrannosti. Symetricky riešená prístrojová doska s voľne stojacim centrálnym displejom a horizontálne dekoratívne lišty zdôrazňujú šírku interiéru a podčiarkujú hlavne veľký priestor vo vozidle.“

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

48 odborníkov na dizajn z 23 krajín

Red Dot Award patrí medzi najznámejšie a najrenomovanejšie súťaže v oblasti dizajnu a aj keď sa zdá, že cenu získava čoraz viac subjektov, je to stále len percento z prihlásených. Celkovo 48 členov poroty z 23 krajín, medzi ktorými sú profesori, dizajnéri, novinári a konzultanti, nezávisle od seba hodnotí každý prihlásený produkt. A to podľa mnohých rôznych kritérií ako stupeň inovácie, funkčnosť, ergonómia, životnosť alebo šetrnosť k životnému prostrediu. V roku 2022 sa cena Red Dot Award, ktorá je v medzinárodnom meradle považovaná za pečať vysoko kvalitného produktového dizajnu, udeľuje už po 67. krát. Oficiálne odovzdanie cien prebehne na slávnostnom galavečere Red Dot Gala 20. júna 2022 v nemeckom Essene.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Štvrtá generácia modelu Fabia získala pre značku Škoda už sedemnástu prestížnu značku kvality. Prvé ocenenie Red Dot Award pre českú automobilku získala Octavia Combi II v roku 2006. Po celkovo štyroch ďalších cenách Red Dot Award v kategórii Dizajn značky a komunikácia získala Škoda Auto v minulom roku prvýkrát aj ocenenie v kategórii Interface & User Experience, a to za aplikáciu pre smartfóny MyŠkoda a digitálny dizajn systému Škoda Flow.

Mrkni naše nové video: