Ken Block má nové auto! Hoonipigasus je Porsche s 1400 koňmi na 1000 kg

1693

Ken Block je svojimi výtvormi pod značkou “Hoonigan” všeobecne známy a niet sa čomu čudovať – už dávno to nie je “relatívne bežná” Fiesta v úprave pre rely, dokonca aj klasický Mustang je pensičkou minulosti. A nie, nebude to ani Škoda Fabia, ako posledný krát – je to niečo lepšie. Premotorované Porsche 911!

Dlhé roky boli Blockove autá úzko späté s domácou automobilkou Ford, to sa však zmenilo v roku 2021 vďaka spolupráci s nemeckým Audi.

Zdroj: hooniganracing.com

Porsche na steroidoch

Vyzerá to však, že Block má dovolené z času na čas presedlať aj do iného vozidla koncernu, čo je určite veľmi zaujímavá ponuka. Napríklad vtedy, keď si uvedomíte, že súčasťou tejto spoločnosti je aj stuttgartské Porsche a Block má (podľa toho, čo vidíme), prístup do jeho skladov. Najnovší “Hoonipigasus” je totiž pôsobivou kompiláciou rôznych legendárnych dielov, ktoré vo výsledku tvoria asi najúžasnejšie Lego na svete.

Zdroj: hooniganracing.com

Zoberte si už len vzhľad. Hoonipigasus vzletne pripomína Porsche 917/20, takzvané “Ružové prasa” z roku 1971. Srdcom divokej kreácie je štvorlitrový plochý šesťvalec s dvomi turbodúchadlami a výkonom 1 400 koní. Všetok výkon je smerovaný na obe nápravy s motorom medzi nimi a nie vzadu, ako to 911-ky zvyknú. Neuveriteľná je tiež hmotnosť vozidla, len 1 000 kilogramov.

No a prečo toto všetko? Dôvod vzniku Hoonipigasusa je jednoduchý: Byť najrýchlejším autom na legendárnych pretekoch do vrchu Pikes Peak, ktoré v roku 2022 oslavujú svoje sté narodeniny! Block sa tak postaví na štart legendárneho podujatia už po tretí raz – najprv sa tu posadil za volant spomínanej Fiesty, neskôr pretekal za volantom spomínaného Mustanga, ktorý mal mimochodom taktiež 1400 koní. Ako však bude toto stádo fungovať v strede tejto nádhernej placky, to uvidíme už čoskoro!