Toto je najluxusnejší londýnsky taxík! Za toľké peniaze máte byt

584
Zdroj: Kahn Design

Londýnske taxíky sú v Európe podobnou ikonou ako v USA tie newyorské. Čo by ste však povedali na to, keby po uliciach jazdili takéto superluxusné špecifikácie?

Vytuningované verzie prémiových áut od Mercedesu či BMW sú úplne bežné. Dokonca aj značka ako Fiat má vlastnú úpravcovskú značku. Aby však existoval úpravca londýnskych taxíkov? Tak to už je silná káva. A predsa existuje. Nazýva sa Kahn Design, pochádza zo Spojeného kráľovstva a, pochopiteľne, nezameriava sa iba na taxíky. Tie však akosi vyčnievajú z davu.

Zdroj: Kahn Design
Zdroj: Kahn Design

Tuningový špeciál je postavený na novom modeli TX5 a nazývajú ho Farelady. Predná mriežka chladiča je inšpirovaná modelmi Maybach a niektoré ďalšie vonkajšie detaily tiež. Nájdete tu aj strečný spojler a nové disky z ľahkej zliatiny, ktoré majú vpredu 18 a vzadu 19 palcov. To bude radosť pri nákupe pneumatík.

Zdroj: Kahn Design
Zdroj: Kahn Design

Úpravca Kahn je ale zameraný najmä na interiér. Sedadlá sú inšpirované Bugatti Chiron a nechýba ani hviezdna strecha, ktorá zas pochádza z Rolls-Royce. Pridali aj USB konektory, ambientné osvetlenie či bezdrôtové nabíjanie. Za tento kus okázalosti si spoločnosť vypýta v prepočte od 115 tisíc eur. Na garsónku v Bratislave to síce nestačí, no v niektorých kútoch Slovenska by ste za tieto peniaze kúpili aj dom.

 

 

Mrkni naše nové video: