Unikát v uliciach nášho mesta. Toto auto je na Slovensku raritou, kúpite ho v elektroobchode

1809
Zdroj: Matej Mett Martinček

Bratislavskými ulicami sa premáva auto, ktoré je v Európe jedným z mála. Tento model kúpite iba v zopár krajinách EÚ.


Automobilka Aiways je v Európe celkom neznáma. Pochádza z Číny a vznikla v roku 2017. I keď do Európy prišla už v roku 2020, jej autá u nás príliš nevídate. Vo veľkom aj preto, že doposiaľ sa predáva iba v zopár krajinách, napríklad v Nemecku. O to viac sme boli prekvapení, keď nám do redakcie fotografiu modelu Aiways U5 priamo z bratislavského centra poslal Matej.

Zdroj: Matej Mett Martinček
Zdroj: Matej Mett Martinček

Model Aiways U5 sa radí medzi väčšie elektromobily. Svojou dĺžkou prevyšuje Škodu Enyaq iV o približne 3 centimetre, ponúka objem batožinového priestoru na úrovni 432 litrov a výkon 201 koní s dojazdom okolo 400 kilometrov.

Zdroj: Aiways
Zdroj: Aiways

Zaujímavosťou tohoto auta je, že ešte donedávna bolo dostupné výlučne cez obchod s elektronikou Euronics. Dnes už sú modely Aiways dostupné aj vo vlastnom konfigurátore.

Zdroj: Aiways
Zdroj: Aiways

Ďalšou zaujímavosťou je však aj cena. Tento čínsky elektromobil je v EÚ dostupný od 37 569 eur. Samozrejmosťou sú pritom LED svetlá, dvojzónová automatická klimatizácia, adaptívny tempomat, parkovací asistent, 360-stupňové kamery a množstvo ďalšieho.

Mrkni naše nové video: