Elektrošoky v Nitre: Škoda zverejnila ceny hybridného Superbu a lacného elektromobilu Citigo iV

1848
Škoda Superb iV AUTOGRÁTIS

Do Nitry sa tento rok oplatí ísť nielen kvôli slušnej účasti, ale aj novinkám v stánku Škody: najlacnejšiemu elektromobilu na slovenskom trhu Citigo iV a plug-in hybridnej verzii Superbu.

Nové, viac či menej elektrifikované Škodovky sme už videli vo Frankfurte. Aj do Nitry si však mladoboleslavská automobilka priniesla novinku. Oficiálne slovenské cenníky pre modely Citigo iV a Superb iV.

Škoda Citigo iV AUTOGRÁTIS
Najlacnejšie elektrické Citigo vás vyjde na 17 590 eur.

Ak nie Superb iV, tak malý elektromobil Citigo iV rozhodne prekvapí svojou dostupnou cenou v porovnaní s konkurenciou.

Citigo ako náš najlacnejší elektromobil

Poďme teda postupne. Prvý elektromobil od Škody nesie meno Citigo iV. Zrekapitulovať si o ňom môžeme pár základných údajov: 61 kilowattov a 212 newtonmetrov z elektrického motora, ktorý má vďaka slušnej batérii aj celkom slušný dojazd 260 kilometrov.

Škoda Citigo iV AUTOGRÁTIS
Za tú cenu dostanete celkom slušnú výbavu a 260 kilometrov na jedno nabitie.

K tomu môžete pripočítať celkom bohatú výbavu, v ktorej nechýba automatický Climatronic, dažďové a svetelné asistenty, parkovacie senzory a vyhrievané sedadlá s elektricky ovládanými oknami… Za toto všetko si Škodovka vypýta presne 17 590 €, čo síce nie je najmenej, no stále to z “Cíga” robí najlacnejší elektromobil predávaný na Slovensku.

Hybridný Superb s úctyhodným dojazdom

Nestačí? Dobre. V Nitre si totiž odbil svoju slovenskú premiéru aj nový Superb v rovnomennej, plug-in hybridnej verzii. Aj v tomto prípade ide o spôsob pohonu, aký sme pri Škode ešte nezažili – z fosílnej stránky veci spolieha na sily štvorvalca 1,4 TSI a s elektromotorom dovedna ponúka systémový výkon 160 kW (218 koní).

Škoda Superb iV AUTOGRÁTIS
Plug-in hybridný Superb začína na 32 930 € a obsiahne až 930 kilometrov na jednu nádrž!

Takéto kombo vie dať na jednu nádrž až 930 kilometrov, pričom mu k tomu stačí batéria s drobnou kapacitou 13 kWh. Ak využijete výhradne batériu, zastavíte sa až po 56 kilometroch jazdy. Superb iV cenovo začína v nižšom výbavovom stupni Ambition a cenovkou 32 930 €.

Výbava Style, ktorá k LED svetlometom, niekoľkým jazdným asistentom a bezkľúčovému systému Kessy pridáva navigačný systém Columbus, virtuálny kokpit a preditkívny tempomat, vás vyjde na 36 380 €.

Škoda Superb iV AUTOGRÁTIS
Nabíja sa pomocou kábla Typu 2. S wallboxom je plný za 3,5 hodiny, z bežnej siete až za 6.

A nebojte sa, hybridný Superb môže byť váš aj v najvyššom prevedení Laurin & Klement. S trojzónovou klimatizáciou, ventiláciou predných sedadiel a vyhrievanou asi polovičkou interiéru vás vyjde na 39 670 €.

Mrkni naše nové video: