Alfa Romeo predlžuje záruku na 5 rokov pre kľúčové modely

185

Alfa Romeo plánuje do roku 2022 zdvihnúť predaje na úroveň 400 000 jednotiek ročne. Solídna 5-ročná záruka v podaní Talianov nasleduje trend predlžovania záručných lehôt.

Nová záručná lehota bude zahrnutá v cene auta a nebude ju nutné dokupovať ako v prípade konkurenčných značiek. Nové podmienky zahrnú tri roky servisu a päť rokov asistenčných služieb v prípade poruchy na cestách. Náhradné diely, náplne (oleje a mazivá), či náklady na prácu sú všetky zahrnuté v záručnom krytí.

Talianske odhodlanie

5-ročná záruka bude podmienená nájazdom do 120 000 kilometrov. Je taktiež dosť pravdepodobné, že sa predĺžená záruka dotkne aj budúcich modelov značky, ktoré plánuje Alfa Romeo zaradiť do ponuky v najbližších rokoch. Na Modely MiTo a superšport 4C sa bohužiaľ predĺžená záruka vzťahovať nebude.

Modelov MiTo a 4C sa bohužiaľ predĺžená 5 ročná záručná lehota nedotkne

Taliani plánujú rozšíriť ponuku svojich SUV, ktoré by sa malo zaradiť pod zatiaľ jediný vysoký model Stelvio. Alfa Romeo údajne plánuje aj väčším model SUV, ktorý by sa mal stať rivalom pre BMW X5.

Alfa Romeo plánuje SUV, ktoré by postavilo konkurencii ako Mercedes-Benz GLE, Audi Q7 alebo BMW X5                       Zdroj: Team-BHP.com

Taktiež sa v blízkej budúcnosti dočkáme návratu kupé GTV, ktoré bude vychádzať zo sedanu Giulia a v prevedení Quadrifoglio príde s výkonom vysoko cez 600 konských síl. Alfa taktiež chystá návrat modelu 8C, ktorý by sa mohol predstaviť už do roku 2022. Krok predĺžiť záruku na 5 rokov je evidentnou snahou značky o napravenie reputácie z hľadiska spoľahlivosti.