Zombie apokalypsa? Táto sanitka z Géčka je odpoveďou na každú paranoju

1378
Zdroj: Lorinser

Mám takú skromnú teóriu, že každá chlapská myseľ podvedomo reaguje na akúkoľvek formu Mercedesu-Benz triedy G. Či už je to jeho stará, úžitková verzia, alebo tá nová a luxusnejšia, alebo niečo medzi Ladou Niva a Géčkom, alebo je ich na predaj rovno 35, z toho auta máme skrátka tendenciu šalieť.

Inak to nie je ani v tomto prípade sanitky v tvare Mercedesu-Benz triedy G, ktorá je na predaj vo Švajčiarsku, konkrétne v showroome Lorinser Classic v meste Wablingen.

Zdroj: Lorinser
Zdroj: Lorinser

Za všetkým hľadaj armádu

Tento Krankenwagen pochádza zo zásob švajčiarskej armády, kde sa nepredával ako Mercedes, ale ako rakúsky Puch. Ide o pomerne zriedkavú sanitku zo zoznamu Federálneho ministerstva obrany a civilnej ochrany Švajčiarska.

Zdroj: Lorinser
Zdroj: Lorinser

Napriek svojmu veku je tento Puch 290 GD s prvou registráciou od júla 1994 vo veľmi dobrom a pôvodnom stave, a to najmä kvôli skutočne nízkemu nájazdu len 4 500 km. Nie je preto úplne prekvapujúce, že si ho Lorinser cení na tučných 79 900 €. Cena zahŕňa originálne lekárske vybavenie, ako aj dvojzónovú klimatizáciu namontovanú ešte vo výrobe.

Zdroj: Lorinser
Zdroj: Lorinser

Vozidlo je poháňané nezničiteľným, 2,5-litrovým päťvalcovým naftovým motorom s výkonom 71 kW (95 koní) a maximálnym krútiacim momentom 192 Nm. Sila sa prenáša na všetky štyri kolesá pomocou päťstupňovej manuálnej prevodovky, pričom na prednej a zadnej náprave by sme našli uzávierky diferenciálu. V prípade defektu (alebo zombie apokalypsy) je na strešnom nosiči k dispozícii aj celé rezervné koleso.

NEPREHLIADNITE: