Plánujete inváziu? Na predaj je 35 vojenských Géčiek a sú podozrivo lacné

139578
Mercedes-Benz G 230 Puch AUTOGRÁTIS

Vaše deti možno túžia po zbrusu novom Mercedese-Benz triedy G. Vy však viete, že keby ste chceli dobyť akékoľvek nepriateľské územie, ten nový vám nepomôže tak veľmi, ako 35 ojazdených armádnych kusov Puch G230 pôvodom od švajčiarskej armády. Tie predáva nemecký úpravca Lorinser.

Povedzme si to narovinu. Štrajkujú dopravcovia a cesty sú plné, volebné preferencie Slovákov vyzerajú tak, ako vyzerajú a potreba obsadiť si nejaké nové uzemie a začať s celou demokraciou odznova v rozumnom človeku jednoducho rastie. Našťastie pre nás nemecký úpravca Lorinser vo svojom showroome práve zalistoval až 35 bývalých švajčiarskych vojenských Mercedesov-Benz triedy G Puch, takže vašej mini-invázii už nič nebráni.

Zdroj: giphy.com
Zdroj: giphy.com

Puch, nie Mercedes

Mercedes-Benz triedy G môže mať každý. Málokto však vie, že sa G-čko vyrábalo nielen pod znakom trojcípej hviezdy, ale aj pod rakúskou značkou Puch. Išlo prevažne o vojenské a komunálne služobné špeciály a jeden z 35 takýchto drsnejších kusov od švajčiarskej armády môže byť váš.

Mercedes-Benz G 230 Puch AUTOGRÁTIS
Za sumu okolo 20 000 € môžete strašiť vreckových zlodejov na ulici týmto utešeným G 230 Hochdach
Zdroj: Lorinser

Vybrať si môžete prakticky čokoľvek, ak to bude model G 230. To znamená, že všetky kúsky poháňa 2,3-litrový benzínový štvorvalec s výkonom 85 kilowattov (116 koní) spriahnutý s automatickou prevodovkou. Všetky tieto parádňácke Géčka vznikli v rozpätí od roka 1989 až po rok 1996.

Mercedes-Benz G 230 Puch AUTOGRÁTIS
Ja som pacifista, ale toto strašne chcem
Zdroj: Lorinser

Vybrať si však môžete počet sedadiel (od štyroch až po osem), dĺžku rázvoru alebo pevnú či plátenú strechu. Každé z nich má samozrejme pohon všetkých štyroch kolies a ak by ste si to veľmi priali, nainštalujú vám v Lorinseri aj off-road kit so zvýšeným odpružením a 16″ diskami kolies Dotz (dúfame, že Hanzo) za zváženiahodných 4000 €.

Mercedes-Benz G 230 Puch AUTOGRÁTIS
Airbagy? Spätné zrkadlá nastavované zvnútra? A cukrovú vatičku by ste nechceli?
Zdroj: Lorinser

Zváženiahodných preto, lebo cena za tieto krásne dobyvateľské stroje štartuje na krásnych 15 200 € za model v pôvodnom stave v poctivej, armádne matnej zelenej.

NEPREHLIADNITE:

Starý, aj refurbished

Nemusíte sa však obmedzovať len na “vyduchcené” starinky – Lorinser pre vás ponúka aj alternatívu. Je ňou presne taká istá starinka, lenže do skrutky rozobratá a zrekonštruovaná. Pôvodné zostane takmer všetko, až na farbu karosérie a čalúnenie, na ktorom si Lorinser zjavne necháva záležať.

Mercedes-Benz G 230 Puch AUTOGRÁTIS
Zdroj: Lorinser
Zdroj: Lorinser

Vybrať si tu môžete z viacerých decentných a stále troška utilitárnych farieb, ako napríklad “Light Ivory” (ľahká béžová), “Green-gray” (béžová medzi zelenými), “Sand Yellow” (trocha žltšia béžová), “Arab Gray” (sivá… trocha do béžova) a “Canyon Beige” (béžová).

Mercedes-Benz G 230 Puch AUTOGRÁTIS
Videli ste niekedy viac cool spôsob, ako prepraviť naraz 6 ľudí? My nie.
Zdroj: Lorinser

V rámci rekonštrukcie ešte takémuto autu pribudnú LED svetlomety, navijak, rádio a ťažné zariadenie schopné utiahnuť až 3 500 kilogramov. Za takýto exemplár si v Lorinseri vypýtajú “niečo pod 50 000 €” – to síce nie je málo, no dostanete za to neskutočný náklad štýlu a úžitkových schopností. A navyše, niekoľko miest na sedenie kolmo na smer jazdy. A to je ťažká frajerina!

autá z pekla AUTOGRÁTIS

Zdroj: CarThrottle