Volkswagen Tiguan dostal v Black Edition nové motory

820
Zdroj: Volkswagen

Príchod nového Volkswagenu Tiguan je už za dverami, no napriek tomu sa nemecký výrobca rozhodol obohatiť svoju ponuku aktuálnej verzie Tiguanu v čiernej edícii o štyri nové motory.

Tiguan Black Edition bol pôvodne uvedený na trh v marci s dvoma motormi – 1,5-litrovým TSI a 2,0-litrovým TDI. Volkswagen teraz pridal do ponuky ďalšie dva benzínové (z toho jeden eHybridný) a dva  naftové motory, pričom v každej motorizácii je Tiguan dodávaný so sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG. Do ponuky k 1,5-litrovému TSI s výkonom 148 koní pribudol 2,0-litrový TSI s výkonom 187 koní a 1,4-litrový plug-in hybridný model eHybrid s výkonom 242 koní. V ponuke dieselových motorov pribudol do ponuky 2,0-litrový TDI s výkonom 148 koní a 2,0-litrový TDI s výkonom 197 koní.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Black Edition sa nachádza medzi edíciou R-Line a plnohodnotným SUV Tiguan R. S rovnako tvarovaným predným nárazníkom a väčšou spodnou maskou chladiča vyzerá Black Edition podobne ako R-Line – aj keď s tmavými ozdobnými prvkami a čiernymi krytmi vonkajších spätných zrkadiel. Premenu dopĺňa sada čiernych 20-palcových zliatinových diskov s metalickým lakom a panoramatickým strešným oknom.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Medzi ďalšiu výbavu patria LED svetlomety spolu s plne digitálnym prístrojovým panelom a väčšou 9,2-palcovou obrazovkou infotainmentu. Systém je vybavený navigáciou Discover Media od Volkswagenu a nechýbajú ani vyhrievané predné sedadlá a adaptívny tempomat. Nový model sa pripája k ostatným SUV Black Edition v zostave Volkswagen, vrátane menšieho T-Cross a vlajkovej lode Touareg.