Plug-in hybridný Tiguan a Arteon príde čoskoro. Aj s výkonným prekvapením!

498
vw autogratis arteon tiguan

Samozrejme, aj nám napadlo, že si z vás urobíme srandu. No a ako jedna z najlepších tém sa nám automaticky ponúkalo niečo v zmysle „Passat dostane šesťvalec“. Lenže teraz sa vďaka vyhláseniu Volkswagenu zdá, že to dokonca môže byť aj pravda, ako píše portál Motor1.com.

Tak si to zhrňme. Volkswagen Arteon aj Tiguan sa doteraz predávajú len s pohonom benzínových, resp. naftových motorov a jediné, na čo čakajú, je facelift. A ako Volkswagen najnovšie oznámil, spolu s faceliftom by sa mal predstaviť plug-in hybridný variant, ktorý sa bude automobilke náramne hodiť v ekologickej ofenzíve začatej modelom Golf GTE.

Zdroj: VW Newsroom

Nielen eko, ale aj výkon

Facelift by mal prísť približne v polovici tohto roka ako pre Arteon, tak aj pre Tiguan. Spolu s potrebnými updatami pre jemne starnúce modely nemeckej značky by tak mali priniesť nielen čistejší variant, ale zároveň aj zameraný na jazdný zážitok – čo je vlastne filozofia skrývajúca sa za skratkou GTE.

Zdroj: VW Newsroom

Elektrifikovaný Tiguan či Arteon nie je vlastne vôbec novou myšlienkou, Volkswagen ich vlastne ako hybridy predstavil už pri konceptoch „Tiguan GTE“ a  už v roku 2015. Po svete dokonca jazdí už niekoľko sériových kusov, z nejakých príčin však zatiaľ len na čínskom trhu.

Zdroj: VW Newsroom

Tam je k dispozícii naplatforme natiahnutého Tiguana L s kombináciou 1,4-litrového benzínového motora s prepĺňaním turbodúchadlom, DSG prevodovkou a elektromotorom. Ponúka celkový výkon 208 koní a krútiaci moment 400 newtonmetrov, pomocou ktorých šprintuje z nuly na stovku za 8,1 sekundy. Maximálnu rýchlosť má obmedzenú na 200 km/h.

Zdroj: VW Newsroom

Arteon Variant R?!

Áno, aj to sa môže v nasledujúcich mesiacoch stať. Pre Tiguan aj Arteon sa totiž neplánuje len hybridná verzia, ale podľa portálu Motor1.com aj tá vysokovýkonná. O použitej pohonnej jednotke teraz môžeme len špekulovať, avšak ako môžeme vidieť pri Mazde, doba potentných šesťvalcov sa možno ešte neskončila.

Zdroj: autowereld.com

Podľa asbolútne neoverených informácií vraj Volkswagen ešte pred istým časom pracoval na vylepšenej VR6 – či však pomocou mild-hybridu, hybridu alebo turbodúchadla, však nie je známe. Laická aj odborná verejnosť sa však dlhodobo zhoduje, že Arteon síce môže byť príťažlivý a dynamický, športový však so svojim aktuálnym najsilnejším motorom určite nie je.

Zdroj: autowereld.com

Tu by šesťvalec určite pomohol. S faceliftom by však mala prísť ešte jedna novinka, ktorou nebude nič menšie, než dynamicky strihnuté kombi, ktoré bude od efektného štvordverového kupé odvodené. Na ďalšie informácie si však budeme musieť ešte chvíľu počkať. Podobne je to aj s uvedením týchto noviniek na trh – na ne si počkáme minimálne do roka 2020 či začiatku roka 2021.

NEPREHLIADNITE: