VIDEO: Tesla Cybertruck prichytená v 4K úplne bez maskovania. Zmenila sa

1568

Cybertruck od Tesly patrí medzi najkontroverznejšie novinky posledných rokov, a to najmä vďaka svojmu polygonálnemu dizajnu. Nemaskovaný prototyp vyčíhal youtuber Chile Al100 na testovacej trati značky vo Fremonte a zábery ukazujú všetky zmeny, ktoré sa udiali na prototype z roku 2019, celkom dôkladne.

Prítomná je menšia kapota, iné svetlomety, gigantický stierač čelného skla, pozičné svetlomety pre vozidlá širšie ako 80 palcov (203 centimetrov) a konvenčné spätné zrkadlá.

Zdroj: YouTube @ Chile Al100

Stále veľa otázok

Dron zaznamenávajúci zábery zachytáva Cybertruck z takmer každého uhla asi 13 minút, kým vodič nestiahne vozidlo do bieleho stanu. Čo všetko sa dá na tomto pojazdnom ingote za daný čas všimnúť? Svetlomety po celej šírke vozidla zmizli a transformovali sa do dvoch samostatných LED pásikov na hranici medzi nárazníkom a predným čelom. Svetelný pás na hrane kapoty ale zdá sa, že je stále prítomný.

Zdroj: YouTube @ Chile Al100

Skvelý pohľad je na jediný masívny stierač čelného skla na vodičovej strane A-stĺpika. Sme veľmi zvedaví na jeho funkčnosť po čase, pretože vyzerá byť veľmi mohutný a na jedinej osi, čo nevyznieva ako najlepšie konštruktérske riešenie pre diel, ktorý odoláva toľkým odporom pri svojej činnosti aj nečinnosti. Ale uvidíme.

Na rozdiel od prototypu má toto vozidlo konvenčné spätné zrkadlá. Alebo ktovie – spätné zrkadlo môže byť tiež len jeden z displejov pre kameru, pretože viditeľnosť dozadu sa zdá byť veľmi obmedzená vďaka základnému tvaru karosérie, z fyzikálneho hľadiska je sklon zrkadla taktiež veľmi neprirodzený.

Zdroj: YouTube @ Chile Al100

Pohľad zhora na Cybertruck odhaľuje širokú prístrojovú dosku. Zdá sa, že vzdialenosť od čelného skla k miestu, kde sedí vodič, môže byť dlhšia ako jeden meter, čo je všetko, len nie praktické.

Zdroj: YouTube @ Chile Al100

Zadné svetlá sú niečo, čo na videu nevidíme. Nevidíme ani tri pozičné svetlomety, ktoré sú prítomné medzi svetlometmi na prednej časti a podľa americkej legislatívy by ich auto malo niesť aj vzadu.

Špekulácie naznačujú, že Cybertruck sa konečne začne predávať v roku 2022. Bolo by aj načase – V auguste 2021 mala Tesla na Cybertruck odhadom až 1,25 milióna predobjednávok.