VIDEO: GT-R vs. Tesla Model 3 v pretekoch na štvrť míle. Porazí starnúci Nissan Teslu?

1027

Na svete existuje pár otázok, ktorých odpoveď zamestnáva životy mnohých hláv. Napríklad… Ak sa vesmír rozpína, do akého priestoru sa rozpína? Kedy vyťažíme posledné zásoby ropy? Ako si predstavuje moja babka kapacitu môjho žalúdka? Ale predovšetkým – porazí Tesla Model 3 v priamke ikonický Nissan GT-R R 35?

Najmä na tú tretiu otázku sa vedcom doteraz nepodarilo nájsť uspokojujúcu odpoveď. Tá posledná však už záhadou nie je.

Legenda nultých rokov

Tentoraz nejde o žiaden prudko moderovaný počin z dielne Mata Watsona, ale o autentické divácke video s autenticky nízkym rozlíšením, v ktorom sa ikona elektromobilov – Tesla Model 3 – predstavuje bok po boku Nissanu GT-R R 35, modelu s jedným z najvyspelejších systémov kontroly trakcie, ktorý nám všetkým ešte v roku 2007 premazal disky svojou sofistikovanosťou.

Nissan ukázal nový GT-R NISMO. Dostane 600 koní a ručne skladaný motor

Presne tak, vážení – Nissan GT-R je tu s nami už neuveriteľných štrnásť rokov, počas ktorých ide stále o jedno z najlepšie zrýchľujúcich vozidiel na planéte. Poháňa ho dvomi turbodúchadlami prepĺňaný šesťvalec VR36DETT a aj napriek svojmu veku, stále prechádza modernizáciami, ktoré ho držia v súčasnosti. Až tak, že dvojmotorový Model 3 od Tesly dostal od starnúceho Nissanu kvalitne na frak.

Mrkni naše nové video: