Táto Lada 4×4 vyzerá ako Cybertruck od Tesly

1385
Zdroj: Lada

Tento kultový ruský model asi nie je potrebné nikomu predstavovať. Začiatok predaja sa datuje do roku 1977 a aj keď sa v roku 2006 zmenil jeho názov na Lada 4×4, v našich končinách to vždy bola, je a bude Lada Niva. 

Zdroj: Bazoš.cz
Zdroj: Bazoš.cz

Na český bazoš ale pribudla jedna vo veľmi zriedkavej karosárskej verzii pick-up. Tento variant uzrel svetlo sveta už v roku 1998, zväčša sa však jednalo o vozidlá pre ruský trh, konkrétne pre ruskú armádu.

Zdroj: Lada
Zdroj: Lada

Konkrétne v tomto inzeráte sa jedná o modelový rok 2020 vo verzii Bronto, ktorú prezrádza hlavne tento typ kolies a kovové lemy okolo kolies.

Náš písaný test trojdverového Bronta si môžete prečítať tu.

Pod kapotou sa skrýva známa jednotka, ktorej objem je 1,7 litra, výkon 62 kW (83 k) a krútiaci moment 129 Newton metrov. Vozidlo je vybavené odnímateľným ťažným zariadením, vďaka ktorému utiahne nebrzdený príves do hmotnosti 400 kg a brzdený až do 1400 kilogramov. Ten brzdený by sme ale my osobne nechali pre výkonnejších konkurentov.

Navyše je tento konkrétny kus vybavený pohonom s odpojiteľnou prednou nápravou. Tento príplatok vraj dokáže ušetriť až dva litre paliva na 100 kilometrov, čo je pri dnešných cenách paliva veľmi vítané.

Zdroj: Bazoš.cz
Zdroj: Bazoš.cz

Aj keď je interiér z predfaceliftovej verzie, na pomery Nivy ponúka pomerne vysokú výbavu. Pôvodný majiteľ tento pick-up vybavil rádiom s CD prehrávačom a podstatným subwooferom, ktorý prehluší pre Nivu typické “kvílenie prevodovky”. Ale koniec srandy, klimatizáciu a elektrické okná tu očakáva málokto.

Zdroj: Bazoš.cz
Zdroj: Bazoš.cz

Kilometrový nájazd neprevyšujúci 16 700 km predpokladá, že vozidlo je vo veľmi dobrom stave. Takže pokiaľ chcete mať takúto Nivu stoj čo stoj, musíte sa vydať do českého Berouna. Za cenu v prepočte 16 124€ k vozidlu dostanete aj nový, ešte zabalený šnorchel ruskej výroby. Ten je možné použiť v prípade, ak sériová brodivosť s hodnotou 70 centimetrov nie je dostatočná.

Predajca si k vozidlu pripravil aj krátku video ukážku: