VIDEO: Nový Golf TDI na Nürburgringu. V dobrých rukách vypráši aj BMW M4

5796

Severný okruh Nürburgringu je jedným z najlegendárnejších miest na prevetranie vášho štvorkolesového kamoša z pár jednoduchých dôvodov. Prvý – len na málo miestach nájdete trať s podobným prevýšením. Druhý – len málo z takých miest má 22 kilometrov. No a tretí – viete tam ísť vyslovene s čímkoľvek!

Napríklad aj s dvojlitrovým, prepĺňaným Golfom. Ale nie tým s benzínovou jednotkou EA888 pod kapotou a legendárnym označením GTI. S tým ešte športovejším – obľúbeným fleetovým modelom Life s turbodieselom a ešte legendárnejším označením TDI.

Najlacnejšia vs. najdrahšia. Porovnali sme základnú Fabiu s “plnkou”

Ide o jeho výkonnejšiu verziu, takže sa zasa nepozeráte až na takú kovadlinu, než ako to vyznieva z nadpisu. Práveže naopak – v ôsmej generácii dokáže dvojlitrový turbodiesel vytlačiť zo svojich útrob až 150 koní a 360 newtonmetrov. To nie je úplne najmenej, ale zasa ani najviac, každopádne všetku nepriazeň osudu dokážu vyvážiť šikovné ruky vodiča.

Golf to nakoniec stihol za menej ako 10 minút, čo je super skóre prihliadnuc k prítomnej žltej vlajke pri Schewdenkreuze a k faktu, že časť trate bola vlhká. Zaujímalo by nás skóre na suchu!

 

Mrkni naše nové video: