VIDEO: Lamborghini v rallycrosse?! Tento pohľad vám obnoví vieru v ľudstvo

1517

Áno, je to tak, ako to vyzerá. Áno, je to presne to, čo to vyzerá byť. Máte absolútnu pravdu – práve sa pozeráte na zvýšené Lamborghini Gallardo upravené tak, aby vedelo súperiť v jednom z najbizarnejších pretekov, ktoré Európa vymyslela – v rallycrosse. Uznajte sami – inde skrátka súboj Gallarda s Audi 80 neuvidíte.

Rallycross je u nás pomerne populárna zábavka, ktorá často slúži ako vstupná brána do sveta motoršportu. Alebo sa minimálne dá prevádzkovať v podstatne nižšej cenovej hladine, ako sme pri motoršporte zvyknutí.

Čudná úchylka, ale dobre

Dá sa, ale nemusí to byť pravidlom. Tento príklad sa vyskytol vo východonemeckom Ortrande a nejde o nič menšie, ako o Lamborghini Gallardo s motorom V10 umiestneným v strede a zdvihom zavesenia kolies ešte o kus vyšším ako to, ktoré nesie napríklad novú Daciu Duster.

PRVÁ JAZDA: Dacia Duster Facelift | Takto sa to robí (+78 FOTOGRAFIÍ)

Video nám ponúka aj hlbší pohľad do toho, ako sa tomuto stroju darí v rámci štartovacieho poľa. V duchu najlepších rallycrossových tradícií neprekvapí, že o najlepšiu priečku sa Lambo ťahá s klenotom 90-tych rokov, čiže s Audi 80 (aj keď kdekoľvek inde by to prekvapilo veľmi). Zvyšok roštu je už pomerne tradičný: Našli by sme tu masívne modifikovaný štvorkový Golf alebo Audi A3 prvej generácie, vidíme dokonca prvý Opel Astra, takže nejde o hoax, ale o pravý, stredoeurópsky rallycross.

Na záver už len jedno povinné, kyselé konštatovanie: Či už vyhrá žlté alebo strieborné auto, vždy zvíťazí Audi. No nie?