VIDEO: Kia klamala! EV6 GT pokorí stovku ešte rýchlejšie, ako píšu tabuľky

1192
Zdroj: Kia

Takéto klamstvá sa nám páčia. Špičkový model EV6 GT je ešte rýchlejší, ako technici vypočítali.

Toto je najvýkonnejší model značky. Ostrá verzia modelu EV6 nesie koncovku GT tak, ako sme pri kórejskej automobilke zvyknutí. Na čo však zvyknutí nie sme, je 585 elektrických koní. Tie dokážu vyraziť dych. A už vôbec nie sme zvyknutí, že by výrobcovia pristupovali k prezetácii auta skromne. Nuž, Kia prekvapila.

O dve desatiny rýchlejšie

Youtuber Petrol Ped sa na prvej jazde s EV6 GT poriadne vyšantil. Navyše, nechýbala ani telemetria a testovanie zrýchlenia. Pretože prax hovorí, že údaje od výrobcu nemusia byť totožné s údajmi v skutočných podmienkach. Ale väčšinou hovoríme o sklamaní – auto sa správa o niečo menej slávne. Ako napríklad úchvatná správa od Tesly o Modeli S Plaid, ktorý dokáže pokoriť 100 km/h za menej ako dve sekundy. Potrebujete ale špeciálne obutie, špeciálnu trať a asi 15 minút trvajúcu prípravnú sekvenciu…

Kia EV6 GT to však zobrala z iného súdka. Nechválila sa a nechala na novinárov, nech na to prídu. Či išlo o premyslený marketingový ťah alebo zhodu náhod, to nevieme. V každom prípade, EV6 GT dosiahla na videu 100 km/h za 3,27 sekundy. A to je o viac ako 2 desatiny rýchlejšie, ako uvádzajú tabuľky.

Rýchlejšia ako Taycan

Navyše, ďalším sexy faktom je, že najostrejšia elektrická Kia v akcelerácii prekonáva aj niektoré modely stuttgartskej automobilky. Porsche Taycan sa vyrába vo viacerých špecifikáciách a až štyri z nich sú pomalšie v porovnaní s EV6 GT. Ak by ste chceli vedieť o tomto dych berúcom elektromobile viac, pozrite si našu štúdiovku. A nezabudnite dať odber. Čoskoro príde aj videotest.

Mrkni naše nové video: