VIDEO: Ferrari 488 vs. Opel Corsa s dvomi motormi a 1200 koňmi. Kto bude rýchlejší?

1364

Existujú veci, ktoré dávajú dokonalý zmysel. No a presne na opačnej strane tohto spektra sa nachádza tento Opel (Vauxhall) Corsa s dvomi oturbenými dvojlitrovými jednotkami rüsselsheimskej značky. Na štvrť míle ju vyzvalo Ferrari 488 Pista a obávame sa, že tieto preteky, ktoré zorganizovalo anglické Driven Media, sú príšerne vyrovnané.

Opel Corsa B máme v Autográtise radi, pretože je to bezchybné, skvelé a nadčasové vozidlo – vôbec nie kvôli tomu, že by autor tohto článku jednou jazdil a teda bol tak trocha zaujatý.

Zdroj: YouTube @ Driven Media

Šialenstvo

Takto, z prvej ruky vám viem povedať, že ak máte so svojím vozidlom akékoľvek dynamické či pretekárske ambície, Opel Corsa druhej generácie je tým najposlednejším vozidlom, ktoré zvoliť. Riadenie má prevod lodného kormidla a jej predná náprava je esenciou jednoduchosti a pdoliehaniu korózii, no na druhej strane je ľahučká a má kolesá v rohoch karosérie.

Nové Ferrari je na svete! Volá sa 296 GTB, pripomína Dino a nie je až také drahé

To si asi povedal aj istý Adam, ktorý jednu béčkovú Corsu kúpil pred desiatimi rokmi a utopil v nej dve pohonné jednotky s približným kombinovaným výkonom 1200 koní a 1300 newtonmetrov. Hmotnosť bežnej Corsy GSi sa pohybovala niekde medzi 900 kilogramami a jednou tonou, táto dvojmotorová beštia váži len 1250 kilogramov. Vďačí za to aj absencii všetkého, čo nie sú dva motory: nemá ani ABS, ani kontrolu trakcie. Čistá mechanika.

Zdroj: YouTube @ Driven Media

Vyzývateľ týchto pretekov je urodzené Ferrari 488 Pista, ktoré zo svojho prepĺňaného agregátu 3,9 V8 dáva síce “len” 710 koní, no má najmodernejšiu kontrolu trakcie, stovku zvláda za 2,8 sekundy a tak celkovo je to viac Ferrari ako Opel Corsa. Tak čo poviete, kto bude rýchlejší?

Mrkni naše nové video: