Toto Lamborghini Miura je krásne. Keď však zistíte, čo je zač, budete ho chcieť ešte viac

7545
Zdroj: Carscoops

Lamborghini Miura je jedným z najlegendárnejších vozidiel planéty a často býva nazývané aj prvým superšportovým automobilom. To, na čo sa však teraz pozeráte na obrázkoch, má s Miurou spoločné len zámky dverí. Pozeráte sa totiž na veľmi pedantne upravený Pontiac Fiero s osemvalcom z Corvetty.

Už ani tá budúcnosť nie je to, čo bývala.

Zdroj: Carscoops
Zdroj: Carscoops

Úžasná replika

Repliky to s nami – automobilovými nadšencami – nemajú vždy jednoduché. Čo jednoduché rozhodne je, je zasmiať sa na niektorých nepodarkoch s vtipnými proporciami a ísť ďalej. Táto Miura vám to však nedovolí.

Zdroj: Carscoops
Zdroj: Carscoops

V prvom rade, ide o pedantské dielo, ktoré má svoj pôvod v americkej legende nízkych rozpočtov a vysokých ambícií, Pontiacu Fiero. To má, zhodou náhod, rovnaké rozloženie pohonných komponentov ako Miura – motor v strede naprieč, pohon zadných kolies. Rázvor náprav bol zväčšený o niekoľko centimetrov, aby kopíroval hodnoty Miury.

Kde väčšinou spoľahlivo rozpoznáte originál od repliky, to býva interiér. Ale ani tu to neobstojí, keďže každý jeden diel interiéru bol na mieru vyrobený a upravený tak, aby kopíroval svoju predlohu. Vizuálne tak jediným spoľahlivým spôsobom, ako je možné toto vozidlo rozpoznať, zostáva lepené čelné sklo.

A ešte jedna vec, ktorou je motor. Namiesto talianskeho dvanásťvalca sa tu nenachádza nejaké štvorvalcové sklamanie, ale plnotučný motor Chevrolet LS3 V8 s výkonom okolo 500 koní, takže klasickú Miuru s touto Miurou ľahko predbehnete. No povedzte, nestála by za hriech?