Ďalšie info o Apple Car: Firma kúpila dizajnéra Lamborghini

1407
Zdroj: Unsplash

Automobil s nahryznutým jablkom je už pomaly ako rozprávka. Veľa sa o ňom hovorí, no má ďaleko od reality. To sa ale možno čoskoro zmení.

Apple Car, iCar, alebo ak chcete, Apple auto. Nikto presne nevie, ako by sa prvé vozidlo technologickej spoločnosti malo volať. A úprimne, nikto si nie je istý, či vôbec príde. Dohady a informácie o vývoji vozidla s nakusnutým jablkom na prednej maske kolujú internetom už približne sedem rokov.

Najnovšou z nich je ohlásenie akvizície jedného z najznámejších automobilových dizajnérov, Luigiho Taraborelliho. Ten má viac ako 20-ročnú prax s navrhovaním modelov pre Lamborghini. Stojí za novým Urusom, ale aj niektorými verziami Aventadora a Huracánu. Rovnako sa podieľal na stvorení exkluzívnych modelov Veneno a Centenario. A teraz ide navrhovať auto pre Apple. Informuje o tom portál Automotive News s odvolaním sa na spoľahlivé zdroje. Informácia tak nie je oficiálna, no veľmi pravdepodobná.

Apple a jeho auto má za sebou búrlivú históriu. Podľa dostupných informácií sa pokúšalo o spoluprácu s Hyundai Motor Group, Nissanom i Toyotou – vždy neúspešne. Nakoniec sa rozhodlo auto vyvinúť samo a predstaviť batériu, ktorá bude podstatne vyspelejšia ako konkurenčné. Auto by sa malo (konečne) ukázať v roku 2024.