Team Mitsubishi Ralliart sa zúčastní na ázijskej Cross Country Rally. Toto je ich eso v rukáve

1302
Zdroj: Mitsubishi

V novembri minulého roka spoločnosť Mitsubishi Motors obnovila svoju ikonickú motoršportovú divíziu Ralliart. V Thajsku bol dokonca spustený predaj špeciálnych edícii. A to nie je všetko.

Zdroj: Mitsubishi
Zdroj: Mitsubishi

Automobilka Mitsubishi musí mať v Thajsku skutočne veľkú fanúšikovskú základňu. Nachádza sa tu aj sídlo závodného tímu (Team Mitsubishi Ralliart). Avšak, tento tím nie je vo vlastníctve spoločnosti Mitsubishi Motors, ale súkromnej spoločnosti TANT SPORTS. Za prezidenta tohto tímu bol menovaný Hiroši Masuoka, ktorý sa zúčastnil Rallye Dakar až dvadsaťjedenkrát, z čoho dvakrát sa mu podarilo vyhrať.

Zdroj: Mitsubishi
Zdroj: Mitsubishi

Pod vedením tohto ostrieľaného jazdca sa Team Mitsubishi Ralliart zúčastní súťaže Asia Cross Country Rally (AXCR) s technickou podporou spoločnosti Mitsubishi Motors. AXCR sa bude konať medzi 6. a 12. augustom 2022. Súťažiť budú s vozidlom Mitsubishi Triton (u nás známym ako L200), ktorého hmotnosť je pre tieto účely zredukovaná na jednu tonu. 

Závod AXCR sa jazdí predovšetkým v horúcom a vlhkom Thajsku na nespevnených komunikáciách v horách a džungli.

Zdroj: Mitsubishi
Zdroj: Mitsubishi

Skúsenosti získané v AXCR inžinieri strategicky použijú pri vylepšeniach, či vývoji sériového pick-upu L200 a iných SUV modelov. Zamerajú sa predovšetkým na ovládateľnosť, terénne schopnosti, ako aj na komponenty karosérie a podvozku.