Škoda Kamiq na prvých skiciach

186

Česká automobilka Škoda zverejnila prvé skice pripravovaného mestského SUV. Už vieme, že sa bude volať Kamiq a vieme, že výstavnú premiéru absolvuje v marci na autosalóne v Ženeve.

Ako vidno z obrázkov, novinka ďalej rozvíja súčasný dizajnový jazyk SUV-čiek značky Škoda a rozširuje ho o nové prvky. Široká a zvislá maska ​​chladiča dodáva prednej časti Kamiqu robustný a sebavedomý vzhľad. Masku vypĺňajú zdvojené rebrá – typický prvok dizajnového jazyka SUV. Kapota motora nadväzuje na predok charakteristickou líniou, ktorá sa tiež opakuje na všetkých súčasných SUV modeloch značky. Výrazná línia Tornádo na bokoch automobil opticky predlžuje a dokonale ladí s dynamickou siluetou strechy.

Vyvážené proporcie

Offroadový charakter vozidla zvýrazňuje robustný predný spojler striebornej farby. Najvýraznejším prvkom prednej časti sú po novom usporiadané a vo vozidle značky Škoda prvýkrát použité delené LED svetlomety. Prúžky svetiel na denné svietenie sú umiestnené nad hlavnými svetlometmi. Okrem toho má Kamiq, taktiež ako prvá Škodovka, dynamické smerovky vpredu aj vzadu. Hodnotný vzhľad vozidla posilňuje kryštalická štruktúra svetlometov a svetelné LED zdroje.

Vedúci oddelenia ŠKODA Design Oliver Stefani hovorí: „Na našom novom mestskom SUV Kamiq sme svetlomety usporiadali úplne po novom. Delené svetlomety so svetlom na denné svietenie nad hlavnými svetlometmi, ktoré sa vo vozidle značky Škoda objavujú prvýkrát, prepožičiavajú modelu Kamiq svojbytný vzhľad a predstavujú ďalšiu interpretáciu úspešného dizajnového jazyka našich SUV.“

Robustný vzhľad

Vysoká a masívne pôsobiaca kapota motora je dôležitou súčasťou bočnej línie vozidla. Robustný vzhľad modelu Kamiq posilňuje zvýšená svetlá výška, veľké kolesá a difúzor. Vozidlo pôsobí dynamickým a športovým dojmom vďaka vyváženým proporciám, čistým plochám a modernému dizajnu. Pre značku Škoda je typický tvar koncových svetiel v tvare písmena C a kryštalické tvary. Nápadná a jasne vykreslená zadná časť automobilu ukazuje ich novú interpretáciu. Ako prvé SUV značky Škoda v Európe má nový crossover na piatych dverách namiesto známeho loga značky nápis ŠKODA.