Škoda Fabia získava na majstrovstvách sveta druhý titul v rade

862
Zdroj: Škoda

Druhá časť majstrovstiev sveta rely v termíne 24. – 27. februára 2022 sa konala v zasneženom Švédsku. Od roku 1950 ide o 69. ročník tejto súťaže. Tento rok bola trať rozdelená do devätnástich etáp s celkovou dĺžkou 304 kilometrov.

Nórska posádka Mikkelsen/Eriksen z tímu Toksport WRT v kokpite Škody Fabie Rally2 evo začínala majstrovstvá s rozvahou, čo by ich ale mohlo stáť víťazstvo. Preto sa rozhodli zvýšiť tempo a na konci piatkového dňa boli prví v skupine WRC2 s náskokom 4,1 sekundy. Tímoví kolegovia Gryazin/Aleksandrov získali v piatok tretie miesto, ktoré sa im podarilo udržať do predposledného nedeľného závodu. V ňom totiž ich Fabia skončila v snehovom záveji, a teda šance na dobré umiestnenie boli stratené.

Posádka Mikkelsen/Eriksen ale pokračovala v boji o víťazstvo. Ich najväčším rivalom bola takisto nórska posádka Veiby/Skjærmoen jazdiaca na Volkswagene Polo GTI Rally2. A verte, že to medzi nimi bolo naozaj tesné. Po desiatej etape tieto dvojice delilo iba 0,8 sekundy. Nakoniec sa jazdcovi Fabie Rally2 evo podarilo tento rozdiel navýšiť na 23,2 sekundy, a teda posádka Mikkelsen/Eriksen získala druhý (prvý si odniesli z Rallye Monte-Carlo) tohtoročný titul v kategórii WRC2 s časom 2:17:56.0.

Po zľadovatelých, či zasnežených komunikáciách Rallye Monte-Carlo a Rally Sweden nás čaká ďalší zaujímavý víkend v termíne 21. – 24. apríla 2022, ktorý sa bude odohrávať na chorvátskom asfalte.