SEAT Alhambra končí! Môžete trikrát hádať, kto je na vine

8974
Zdroj: SEAT

Zatlačte slzu, skutočne je to tak – Posledná generácia SEATu Alhambra po dlhých desiatich rokoch produkcie končí. Na vine je predovšetkým model Tarraco, ktorý predstavuje pre zákazníkov lákavejšiu voľbu pre 7 cestujúcich. Osud Volkswagenu Sharan je taktiež neistý.

AKTUALIZOVANÉ 14:25: Podľa informácií z tuzemského zastúpenia SEATu sa Alhambra na našom trhu udrží ešte minimálne do jesene. To, že sa však nedožije budúceho roka, je bohužiaľ fakt. Ak nad ňou uvažujete, stále platí, že by ste si mali pohnúť…

Informácia je zbrusu nová a prinieslo ju renomované anglické priodikum Autocar. Vyzerá to, že SEAT Alhambra začína pomaly končť svoju životnú púť. Ako informovali Angličania, na ich trchu sa Alhambra prestane predávať už tento rok. A pravdepodobne nebude trvať dlho, keď sa tak stane aj u nás.

Zdroj: Redakcia
Zdroj: Redakcia

Bude nám chýbať

Alhambru si vieme isto-iste všetci veľmi dobre vybaviť. Ani 10 rokov výrobného cyklu jej výraznejšie neuškodilo – veď len nedávno sme ju v redakcii testovali a svoju pozíciu s prehľadom obhájila.

TEST: SEAT Tarraco 1,5 TSI DSG | Pohoďák

Alhambra samozrejme padla za vlasť práve vďaka narastajúcemu trendu sedemmiestnych SUV, pričom SEAT sa Autocaru vyjadril, že „…preveruje udržateľnosť svojej modelovej palety, aby značka zostala do budúcnosti konkurencieschopná.“ Patrí jej však všetka česť – Alhambry sa predalo takmer 500 000 kusov.

Zdroj: Redakcia
Zdroj: Redakcia

Sharan pôjde tiež

Autocar uviedol, že Volkswagen Sharan sa vo výrobe ešte krátko udrží aj po plánovanom konci odstávky výroby z dôvodu epidémie koronavírusu. Náš zdroj blízky automobilke však tvrdí, že to bude práve Alhambra, ktorá vydrží vo výrobe dlhšie, ako Sharan. To by dávalo zmysel, keďže Volkswagen modernizuje svoju ponuku vozidiel drastickejšie.

Nech je to však akokoľvek – ak nad Sharanom, resp. Alhambrou uvažujete, mali by ste si pohnúť. Podľa periodika potiahne koncern výrobu sedemmiestneho MPV maximálne do konca roka 2020.

TEST: Seat Alhambra | Rodinný poklad

Poslednou smutnou správou teda zostáva len informácia, že s priamym nástupcom sa aktuálne v modelovej palete nepočíta. Iný sedemmiestny SEAT, ako SUV Tarraco, si teda pravdepodobne veľmi dlho nekúpite. V prípade Volkswagenu sa cieľová skupina pravdepodobne takticky prenesie na väčšie dodávky ako Transporter či budúcu elektrickú štýlovku I.D.Buzz.

Zdroj: Autocar.co.uk

NEPREHLIADNITE: