Rýchlonabíjačka z Ruska na kolesách! Tento nákladiak vás príde nabiť až domov

355
Zdroj: L-charge

Ruský startup L-charge v Londýne spúšťa sieť áut-nabíjačiek pre štvrte bez infraštruktúry.

Nabíjanie elektromobilov bez dostatočnej infraštruktúry môže byť naozaj komplikované. Nabíjanie doma je relatívne pomalé a rýchlonabíjačky nie sú dostupné všade. Navyše, často sa stáva, že už nabité elektromobily vytrvajú na nabíjacích staniciach dlhšie, a tým blokujú stojany pre ostatných. Startup z Ruska vymyslel riešenie.

Zdroj: L-charge
Zdroj: L-charge

Spoločnosť L-charge podnikateľa Dmitriho Lashina prevádzkuje nabíjacie vozidlá v Moskve a svoje pôsobenie plánuje rozšíriť do Londýna. Jej nákladiaky používajú na výrobu elektrickej energie generátory na skvapalnený zemný plyn (LNG) alebo vodík. I keď sú emisie v prípade LNG trikrát nižšie v porovnaní s naftou, stále sú vyššie ako pri klasických nabíjačkách. Lashin plánuje v dohľadnej dobe začať stavať aj tie.

Zdroj: L-charge
Zdroj: L-charge

Tieto mobilné nabíjačky dokážu nabiť batériu elektromobilu na 80% za 5-7 minút a denne sú schopné obslúžiť až 48 vozidiel. Cena nabíjania bude drahšia, predpokladá sa v prepočte 80 centov za kilowatthodinu.

Zdroj: L-charge
Zdroj: L-charge

L-charge sa rozhodla pre rozšírenie z Moskvy do Londýna pre neuspokojivú situáciu ohľadom dostupnosti nabíjania. V Spojenom kráľovstve je viac ako 700 tisíc elektrických alebo plug-in hybridných vozidiel “do zásuvky” a iba 28 000 nabíjacích staníc. Informuje o tom portál Autoblog odvolávajúci sa na agentúru Reuters.

Vybila sa vám baterka? Vymysleli powerbank. Pre elektromobily!

Mrkni naše nové video: