Richard Hammond havaroval v elektrickom hyperšporte. Smrti unikol opäť len o vlások

Známy britský moderátor Richard Hammond počas nakrúcania novej epizódy The Grand Tour nezvládol riadenie a vyletel z cesty.

4616

K nehode došlo počas natáčania druhej série seriálu The Grand Tour vo Švajčiarsku. Richard Hammond počas pretekov v kopcoch blízko obce Hemberg testoval chorvátsky elektromobil Rimac Concept_One, ktorý je vybavený štyrmi elektromotormi s výkonom 1088 koní a krútiacim momentom 1600 Nm.

Ako si môžeme všimnúť na amatérskych záberoch, test prebiehal v celku hladko, až kým Richard s vozidlom nevošiel do osudnej zákruty, kde už nestihol dobrzdiť a s autom doslova vyletel mimo vozovky. Automobil sa po nehode prevrátil na strechu a začal horieť. Hammond našťastie stihol ešte po vlastných vystúpiť skôr, než auto zachvátili plamene.

Napriek tomu sa nehoda nezaobišla bez zranení. Richarda Hammond bol letecky prepravený do nemocnice St. Gallen, kde sa podrobil vyšetreniam. Hammondov stav je momentálne stabilizovaný, no povráva sa o zlomenine kolena.

Ďalšia nehoda

Nie je to však prvýkrát, čo sa moderátorovi podarilo utiecť hrobárovi z lopaty. Už v roku 2006 sa Hammondovi prihodila nehoda na vozidle dragster Vampire pri rýchlosti viac než 460 km/h. Utrpel poškodenie mozgu a zotavoval sa viac než rok po nehode. Na záver nám nezostáva nič iné len popriať skoré uzdravenie a veľa šťastných kilometrov.