VIDEO: Motorkár nafilmoval vlastnú nehodu. Kto je na vine??

3070

Pri jazde na motorke musíte myslieť za všetkých účastníkov cestnej premávky. Vodič, ktorý natočil vlastnú nehodu, toto rozhodne nečakal.

Dych berúcu nehodu motorky s autom natočil samotný účastník. Video spred dvoch týždňov v kompilácii ukazuje chlapíka, ktorý sa rozhodol natočiť svoju bežnú jazdu na motorke. V momente, kedy uvidel protiidúceho motorkára, spomalil. To však zjavne robiť nemal. Auto, ktoré sa za ním zjavilo z ničoho nič, ho jednoducho zrazilo. Nehoda sa obišla pravdepodobne bez vážnejších zranení. I keď motorkár na konci klipu stál na vlastných, informácie o jeho zdravotnom stave nepoznáme.

Prvé jarné dni lákajú na cesty mnohých fanúšikov motoriek a vodiči áut si len pomaly začínajú uvedomovať, že motorky sa po zime stávajú opäť súčasťou cestnej premávky. I keď motorkári väčšinou vedia, že opatrnosť je prvoradá, musia si to uvedomovať aj vodiči áut.

Video však okrem adrenalínu zdvíha aj vlnu otázok. Je nanajvýš pravdepodobné, že nehodu zavinil vodič auta. No ani motorkár nebol úplne bez viny. Odhliadnuc od otáčania sa cez dvojitú plnú čiaru by sa dalo polemizovať o tom, ako veľmi motorkár spomalil a či mal vodič auta dostatočný priestor reagovať. Prešľapom bola aj prilba, ktorú motorkár pravdepodobne nemal zapnutú. A ak aj áno, nie dostatočne utiahnutú. Aj toto video by malo slúžiť ako ukážka toho, že nielen piť, ale aj jazdiť treba s rozumom.