Model Symbioz prináša to najlepšie od značky Renault

538

Takmer 60 rokov od predstavenia moderného, priestranného a praktického Renaultu 16 a 40rokov od predstavenia revolučného modelu Espace prispieva Renault k dedičstvu rodinných vozov modelom Symbioz.

Symbioz spája to najlepšie z ponuky značky Renault v segmente C, pokiaľ ide o modularitu, konektivitu a efektivitu, ako kombinácia know-how a inteligencie, ktorá má uľahčiť život na palube na krátkych aj dlhých cestách.

Dizajn exteriéru: moderný s sofistikovaný

Symbioz je postavený na predĺženej verzii platformy CMF-B, ktorú používajú modely Clio a Captur, má vyvážené proporcie, dokonca aj zadný previs, vďaka ktorému má veľký objem batožinového priestoru. Zadok vyvažuje modernú, agresívnu prednú časť, kde sa vysoká, horizontálna kapota stretáva s výrazne kolmou prednou časťou.

Dizajn Symbioz dopĺňajú veľké 19″ kolesá verzií Esprit Alpine a Iconic. Všetky kolesá (18 a 19″) sú nové a exkluzívne pre tento model. Symbioz predstavuje novú exkluzívnu paletu farieb jedinečnú pre tento model.  

Život na palube: veľkorysí priestor plný svetlá

Bez toho, aby Symbioz obetoval kompaktnosť svojich vonkajších rozmerov, ponúka veľkorysý vnútorný priestor, ľahko prispôsobiteľný vďaka posuvnej zadnej lavici a obohatený o výbavu, ktorá prispieva k pohode na palube, ako je sklenená strecha Solarbay s nastaviteľnou priehľadnosťou a elektricky ovládané veko batožinového priestoru. Symbioz je auto, ktoré vie všetko, švajčiarsky armádny nožík, ktorý funguje ako nový životný priestor pre celú rodinu. 

Technológie s konektivita

Od verzie Techno je Symbioz vybavený multimediálnym systémom OpenR Link s integrovanými službami Google, založeným na systéme Android Automotive 12, ktorý pomáha zákazníkom v ich každodennom živote službami, ktoré sa prispôsobujú všetkým ich potrebám v oblasti konektivity.

Pokročilé asistenčné systémy vodiča

Renault zvýšil bezpečnosť vodičov a cestujúcich, ako aj ostatných účastníkov cestnej premávky na celom svete, a to prostredníctvom série technologických pokrokov. V súlade s touto silnou ambíciou je Symbioz na špičke v oblasti pasívnej aj aktívnej bezpečnosti.

Vo verzii Iconic je vybavený 6 airbagmi a 29 jazdnými asistentmi najnovšej generácie (ADAS). Medzi nich patrí Active Driver Assist (asistent autonómneho riadenia 2. úrovne) a inteligentné prispôsobenie rýchlosti jazdy k najpokročilejším v segmente.

Motorizácie

Táto „plne hybridná“ technológia E-Tech, na ktorú bolo podaných viac ako 150 patentov a ktorá využíva skúsenosti Renaultu z Formule 1, najmä v oblasti rekuperácie a regenerácie energie, poskytuje dynamiku aj účinnosť. Jej “sériovo-paralelná” hybridná architektúra kombinuje dva elektromotory (e-motor s výkonom 36 kW a štartérgenerátor HSG (High-Voltage Starter Generator) s výkonom 18 kW) a zážihový štvorvalec 1,6 l s výkonom 69 kW (94 k) v kombinácii s inteligentnou viacrežimovou prevodovkou so zubovými spojkami a batériou s kapacitou 1,2 kWh.