Renault Megane na elektrinu je tu! Bude z neho európska Tesla? (+ VEĽKÁ FOTOGALÉRIA)

1882
Zdroj: Renault

Nový Renault Megane už nebude bežným hatchbackom nižšej strednej triedy. V rámci novej stratégie Renaultu, Renaulution, sa totiž zmenil na elektromobil, ktorý má elektromotorizovať masy. Podarí sa mu to? Nevieme, predpoklady na to však nemá najhoršie – takmer by sme povedali, že je to dobrý nápad.

Vďaka platforme CMF-EV využíva Nový Renault Megane E-TECH Electric jej benefity k dosiahnutiu bezkonkurenčného pomeru veľkosti a priestoru.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Menší, ale väčší

Napriek menším celkovým rozmerom ponúka Nový Renault Megane E-TECH Electric vnútorný priestor podobný ako Megane so spaľovacím motorom.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

V interiéri sa Nový Megane inšpiroval nábytkom a využíva najmä recyklované materiály. Palubná doska je potiahnutá textilom, v najvyššej triede umelou kožou. Sedadlá sú rovnako vyrobené z recyklovaných materiálov.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Motor vozidla je úplne nový, vyvinutý bol v rámci Aliancie a spolupráci jednotlivých partnerov. Nový Renault Megane E-TECH Electric poskytuje vďaka novému pohonnému ústrojenstvu výkon až 160 kW a krútiaci moment 300 Nm. Tento variant umožňuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,4 sekundy. K dispozícii sú štyri úrovne rekuperačného brzdenia.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Nový Renault Megane E-TECH Electric ponúka dve kapacity batérií: 40 kWh s dojazdom 300 km60 kWh s dojazdom vyše 470 km. Na batérie sa poskytuje záruka 8 rokov. Nový Renault Megane E-TECH Electric je kompatibilný so všetkými dobíjacími infraštruktúrami so striedavým prúdom.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Nový Renault Megane E-TECH Electric využíva úplne nový multimediálny systém OpenR Link. Umožňuje tak jedinečný zážitok vďaka rovnakému pripojeniu ako je smartfón či tablet. Systém ponúka všetky aplikácie spoločnosti Google.

Interiér auta je skutočne revolučný.
Zdroj: Renault

Je tiež vybavený osvetlením „LIVING native“, čo znamená, že ožije, keď sa k nemu vodič priblíži. Má automatické kľučky dverí, ktoré sa vysunú akonáhle sa vodič priblíži alebo hneď, keď sa vozidlo odomkne.

Nový Renault Megane E-TECH Electric si môžu zákazníci objednať už od februára 2022, predaj nového vozidla bude spustený od marca 2022. Jedinou otázkou tak zostáva cenovka nového Megane, no veríme, že Renault si ju dokáže ustrážiť na dôstojnej hodnote.

Mrkni naše nové video: