Škoda Octavia RS a Scout majú slovenské ceny. RS je o 5900 eur lacnejšia než RS iV!

1938
Zdroj: Škoda

Nová Škoda Octavia RS (2.0 TSI) a Škoda Octavia Scout prichádzajú na slovenský trh. ŠKODA zároveň od dnešného dňa ponúka aj variant combi. Spolu so športovým modelom RS sa na trh dostáva aj offroadová verzia Scout.

Oba populárne varianty, ako športová Škoda Octavia RS, tak i offroadová Octavia Scout, prichádzajú na slovenský trh spoločne. Zatiaľ čo Octavia RS s benzínovým motorom zaujme skôr športovo ladených šoférov, model Scout je určený zákazníkom, ktorí majú radi dobrodružstvá, častejšie schádzajú z asfaltových ciest a ocenia vyššiu svetlú výšku.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Oba modely prichádzajú na Slovensko s bohatou základnou výbavou, ktorá zahŕňa širokú bezpečnostnú a technologickú vybavenosť vozidiel.

O 5 900 eur menej

Už v základnej výbave modelu Škoda Octavia RS, s motorizáciou 2,0 TSI 180 kW/245 koní a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá začína na 31 560 eur (liftback), resp. 32 510 eur (combi), dostane zákazník bohatú výbavu. Tá zahŕňa špeciálny športový interiér RS, 18-palcové disky Comet z ľahkej zliatiny, systém kontroly tlaku v pneumatikách, 8 airbagov, Bi-LED Matrix predné svetlomety s AFS, funkciou prisvecovania či uvítacím svetlom, LED predné hmlové svetlomety a LED zadné svetlá s dynamickým ukazovateľom smeru a uvítacím efektom.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Vo výbave tiež nebudú chýbať všetky bezpečnostné asistenčné systémy, ako napr. Lane Assist (asistent udržiavania jazdy v jazdnom pruhu), Front Assist (výstraha pred kolíziou s núdzovým brzdením) či Light and Rain Assist (svetelný a dažďový senzor). Bohatá výbava taktiež počíta s navigačným systémom Columbus s 10” dotykovým displejom, 8 reproduktormi, Bluetooth, dvojzónovou automatickou klimatizáciou, virtuálnym kokpitom, tempomatom, bezkľúčovým prístupom a štartovaním, ambientným LED osvietením či predĺženou zárukou na 5 rokov alebo 100 000 km.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Z doplnkovej výbavy bude možné prikúpiť si napr. Driver Alert – systém rozpoznania únavy, bočné airbagy vzadu, adaptívny podvozok s voličom jazdných režimov, sieťový program, Simply Clever paket na zvýšenie komfortu na palube, elektricky nastaviteľné sedadlá, väčšie (19-palcové) disky, Alcantarou potiahnuté sedadlá a prístrojovú dosku, parkovacie senzory a kameru, systém na monitorovanie mŕtveho uhla, vyhrievanie zadných sedadiel či napríklad nezávislé vykurovanie s diaľkovým ovládaním.

Dobrodružstvo pokračuje

Populárny variant Škoda Octavia Scout štartujte s motorizáciou 2,0 TDI 147 kW/200 k a sedemstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých štyroch kolies na cene 35 780 eur. V základnej výbave modelu dostane zákazník špeciálny interiér Scout, 18-palcové disky Braga z ľahkej zliatiny, systém kontroly tlaku v pneumatikách, 8 airbagov, Bi-LED Matrix predné svetlomety s AFS a funkciou prisvecovania a uvítacím efektom, LED predné hmlové svetlomety či LED zadné svetlá s dynamickým ukazovateľom smeru a uvítacím efektom.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Samozrejmosťou sú aj bezpečnostní asistenti Front Assist či Light and Rain Assist. Technologickú výbavu auta dopĺňajú parkovacie senzory vpredu a vzadu, 10” dotykový displej s navigačným systémom Columbus, 8 reproduktorov, virtuálny kokpit, podpora Bluetooth, dvojzónová automatická klimatizácia, tempomat či bezkľúčový prístup a štartovanie Kessy Full.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Scout tiež disponuje dvojramenným multifunkčným vyhrievaným volantom, zadnou lakťovou opierkou s otvorom na prepravu dlhých predmetov, Jumbo Box lakťovou opierkou vpredu, odkladacími schránkami v batožinovom priestore, strešným nosičom či zadnými delenými operadlami a sklopnými sedadlami v pomere 60:40.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Samozrejme nechýba Care Connect na 1 rok či predĺžená záruka na 5 rokov alebo 100 000 km. Z doplnkovej výbavy si zákazník môže doplatiť za volič jazdných režimov, systém rozpoznania únavy, bočné airbagy vzadu, sieťový program s cargo elementmi v batožinovom priestore, head-up displej, akustické okná, parkovací asistent, trojzónovú automatickú klimatizáciu, sound systém Canton s 12 reproduktormi, vyhrievané čelné sklo či panoramatickú posuvnú strechu a mnoho ďalšieho.