Nový Nissan Ariya pozná slovenské ceny! Odhalili ich aj pre hybridný Juke

2147
Nissan Ariya
Zdroj: Nissan

Nissan už prijíma prvé objednávky pre svoj revolučný elektromobil Ariya, o ktorom sme naposledy písali pri jeho predstavení takmer pred dvomi rokmi. Čakali sme nemalý čas, ale všetko nasvedčuje tomu, že sa čakať oplatilo: podľa tvrdení Nissanu môže byť auto vaše už od 6 do 10 mesiacov.

Spolu s cenníkom modelu Ariya ukázala automobilka aj prepracovaný cenník pre model Juke s novým hybridom v ponuke.

Zdroj: TS Nissan
Zdroj: TS Nissan

Ariy… čo?

Dobre, dobre, trocha sme na vás vybafli to meno Ariya, akoby sme čakali, že si toto auto budete po dvoch rokoch ešte pamätať. Pre istotu to zopakujeme: Ariya je nový elektromobil značky postavený na platforme CMF-EV (ako nový Renault Mégane E-Tech Electric), pri ktorom si Nissan dal záležať ako na kvalite pohonného ústrojenstva, tak aj na kvalite interiéru či vonkajšieho vypracovania. K dispozícii bude vo viacerých verziách, s pohonom dvoch aj štyroch kolies a s variabilnou veľkosťou battery packu. Presne, ako sme písali tu:

Zabudnite na Leaf. Elektrický Nissan Ariya môže mať až 400 koní a 500 km dojazd!

Čo sa týka cien tohto pokrokového vozidla, treba rátať s tým, že ide o prémiovo vyzerajúci aj performujúci produkt. Cena sa tak bude pohybovať skôr v rovine 50 000 € plus. Veď pozrite sa sami:

A čo ten Juke?

Čo sa týka modelu Juke hybrid, jeho predpredaj taktiež začal vydaním cenníka. Dodacia lehota na toto auto je rovnaká ako pri modeli Ariya – taktiež sa pripravte na 6 až 10 mesiacov, cenovo sme tu ale v oveľa prívetivejších rovinách. No, veď, aha:

S hybridom podľa Nissanu získate až o 40 percent väčšiu efektivitu jazdy v meste, rýchlosť do 55 km/h auto zvláda čisto na elektrinu a výkon 143 koní. Čo vy na to?