Nový Hyundai IONIQ6 sa odhaľuje ďalej. Technické údaje vás potešia

479
Zdroj: TS Hyundai

Ďalší člen rodiny IONIQ ponúkne výborné “čísla”. Nabije sa rýchlo, prejde veľa a akceleruje okamžite.

Nový IONIQ6 je druhým z modelov, ktoré automobilka predstavuje v rámci svojej elektrickej ofenzívy. Ešte nevypršal “hype” z modelu IONIQ5, ktorý sa aj nám veľmi zapáčil, a už prichádza ďalší. Nie, na päťku sa podobať nebude. Má vlastný dizajn, do bodky vyladenú aerodynamiku a vyrábajú ho čiastočne z recyklovaných materiálov. Napokon, o dizajne si pokojne prečítajte tu:

Hyundai ukázal revolučný, sériový IONIQ 6. Inšpirovala ho aj československá Tatra

Oddnes sú však známe aj “tabuľky”. Automobilka zverejnila kapacity akumulátorov, zrýchlenia na stovku, výkony jednotlivých verzií a… a my sme veľmi príjemne prekvapení.

610 kilometrov dojazdu

Začnime batériami. Kapacita základného akumulátora je 53 kWh. Dostupný bude s pohonom zadných kolies a v tejto konfigurácii sľubuje spotrebu približne 14 kWh/100 km. Inými slovami, pôjde o jeden z najúspornejších elektromobilov v ponuke. Na jedno nabitie by to znamenalo dojazd takmer 380 kilometrov.

Zdroj: TS Hyundai
Zdroj: TS Hyundai

Väčšia batéria uloží 77,4 kilowatthodín a spojená bude s jedným elektromotorom vzadu alebo dvomi, ktoré budú spolu poháňať všetky kolesá. Tu automobilka sľubuje dojazd až do 610 kilometrov. Eh… Ani vám to matematicky príliš nevychádza? Na mysli majú pravdepodobne spotrebu v meste, ktorá je spravidla nižšia ako priemer WLTP.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

5,1 sekundy na stovku

Automobilka zatiaľ úvádza iba výkon IONIQ6 s pohonom všetkých kolies – toho najvýkonnejšieho. Tešiť sa môžeme na 239 kW sústavu s krútiacim momentom 605 Nm. Tá dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 5,1 sekundy.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Nabíjanie za 18 minút

IONIQ6 bude podporovať 800 aj 400-voltové nabíjanie, pričom obe budú už v základe. Vďaka tomu výkonnejšiemu z dvojice dokážete na rýchlonabíjačke “natankovať” z 10 na 80% už za 18 minút. Dostupné bude nabíjanie výkonom 350 kilowattov.

 

Mrkni naše nové video: