Novinka od značky Škoda získala ocenenie Red Dot Award. Ide o tretiu cenu pre tento model

1447
Zdroj: Škoda

Po ročníkoch 2006 a 2017 získava tento model od značky Škoda renomovanú cenu za vynikajúci produktový dizajn Red Dot Award. Zhruba štyridsaťčlennú medzinárodnú odbornú porotu presvedčila aj štvrtá generácia bestselleru značky Škoda svojim emocionálnym dizajnom, prepracovanými prvkami a elegantnými a dynamickými proporciami.

Škoda Octavia získala pre značku už 14. cenu Red Dot Award za svoje modely počas 65 ročníkov tejto súťaže. Slávnostné udeľovanie cien Red Dot Award 2020 za produktový dizajn je zatiaľ naplánované na 22. júna v rámci Red Dot Gala v nemeckom Essene.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Aktuálny dizajnový jazyk značky Škoda sa vyznačuje prepracovanými prvkami, precíznymi linkami, jasne štruktúrovanými plochami a dodáva vozidlu dynamiku. Opticky je zaujímavý nový predný nárazník a ostro vykreslené plochejšie svetlomety, sériovo vybavené technológiou LED pre tlmené a diaľkové svetlá i svetlá pre denné svietenie, na želanie aj s matrixovými Full LED svetlometmi s výraznou svetelnou grafikou.

40 odborníkov, 6500 produktov

Red Dot Award je jednou z najznámejších dizajnérskych súťaží na svete, medzinárodná porota je zložená z nezávislých odborníkov – profesorov dizajnu, odborných novinárov a výtvarníkov.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Tí každoročne hodnotia približne 6 500 prihlásených produktov, priamo na mieste, podľa kritérií, ako je stupeň inovácie, formálna kvalita, funkčnosť, životnosť a ekológia. V roku 2020 sa cena Red Dot Award, ktorá je na celom svete považovaná za pečať kvalitného produktového dizajnu, udeľuje už po šesťdesiaty piaty raz.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Pre značku Škoda je štvrtá generácie modelu Octavia už 14. modelom oceneným touto prestížnou pečaťou kvality. V kategórii Red Dot Award: Brands & Communication Design získala automobilka v roku 2019 tiež cenu Red Dot za podarenú komunikáciu značky.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Škoda po prvý raz získala cenu Red Dot v roku 2006, ktorú vtedy získal rovnako model Octavia – konkrétne model Octavia Combi druhej generácie. Nasledujúca tretia generácia priniesla značke Škoda v roku 2017 spolu s modelom Kodiaq hneď dve ceny v jednom ročníku.

Prehľad všetkých ocenených modelov značky ŠKODA:

2020 ŠKODA OCTAVIA IV
2019 ŠKODA SCALA
2018 ŠKODA KAROQ
2017 ŠKODA KODIAQ a ŠKODA OCTAVIA COMBI III
2016 ŠKODA SUPERB III
2015 ŠKODA FABIA III
2014 ŠKODA RAPID SPACEBACK
2013 ŠKODA RAPID
2010 ŠKODA SUPERB II a ŠKODA YETI
2008 ŠKODA FABIA II
2007 ŠKODA ROOMSTER
2006 ŠKODA OCTAVIA COMBI II