Nová generácia Hondy Civic predstavená. Kedy príde do predaja?

636
Zdroj: Honda

Prvá generácia Hondy Civic bola predstavená v roku 1972. O 50 rokov neskôr prichádza už jej 11. generácia, ktorá bude v Európe dostupná ako hybridné elektrické vozidlo (e:HEV).

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Atlét

Dizajnéri zapracovali na uhladenejšom výzore novinky. Hrana prednej kapoty bola znížená o 25 milimetrov, A-stĺpik bol posunutý smerom dozadu, aby opticky lícoval so stredom hliníkových kolies, čo má za následok vyváženejšie proporcie vozidla. Bočný profil prúdnicového tvaru bol dosiahnutý posunutím najvyššieho bodu strechy smerom dopredu.

Nedošlo len k zmenám estetickým, ale aj funkčným. Rázvor sa predĺžil o 35 milimetrov čím sa nezvýšil len komfort zadných pasažierov, ale aj smerová stabilita. Zväčšený je taktiež aj rozchod  zadných kolies napomáhajúci hlavne v zákrutách.

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Interiér

9-palcový centrálny displej je v porovnaní s aktuálne predávanou generáciou posunutý vyššie pre pohodlnejšie odčítavanie informácií. Nechýba konektivita Apple CarPlay a Android Auto. 

Vo vyššej výbavovej línii s označením Advanced novinka disponuje LCD prístrojovým štítom s uhlopriečkou 10,2 palca. Táto línia prináša aj prémiovú audiosústavu od spoločnosti BOSE s dvanástimi reproduktormi.

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Pohon

Dosluhujúca generácia Civicu je posledným neelektrifikovaným vozidlom značky predávaným na starom kontinente. To sa s nástupom novej generácie mení, pretože prináša inovované hybridné ústrojenstvo známe napríklad z modelu CR-V. To pozostáva z benzínového dvojlitra pracujúceho v Atkinsonovom cykle a dvojice elektromotorov, ktoré čerpajú “šťavu” z novej 72-článkovej lítium-iónovej batérie. Táto sústava poskytuje systémový výkon na úrovni 135 kW (184 k) a krútiaci moment s hodnotou 315 Nm.

Hnacie ústrojenstvo dokáže bez zásahu vodiča plynulo prepínať medzi čisto elektrickým, hybridným alebo spaľovacím režimom vozidla, avšak k tradičným jazdným režimom (Eco, Normal a Sport) bol pridaný podľa potrieb vodiča konfigurovateľný režim Individual.

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Ak Vás nová Honda Civic zaujíma, môžete sa na webovej stránke Hondy prihlásiť na odber noviniek ohľadne tohto modelu.

Prvé exempláre budú dostupné na jeseň roka 2022.

Mrkni naše nové video: